İttifak Holding Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Güven Öten’den Açıklama Geldi

İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nün Basın Sözcüsü Güven Öten, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili yeşil beyazlı sporcularda herhangi bir tedirginlik bulunmadığını ifade eden Öten, steril bir ortamda çalışmaları da bireysel bir şekilde yapmış olduğunu belirtti.

İttifak Holding Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, koronavirüs gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Televizyon kanalına katılarak kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Öten, oyuncuların da steril bir ortamda bireysel olarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Hem tesislerin hem de imkanların dört dörtlük olduğuna dikkat çeken Basın Sözcüsü, sporcuların Konya’da bulunduğunu ve takımda da herhangi bir tedirginlik bulunmadığını belirtti. İmkanların, olanakların temizlik ve hijyen noktası ile ilgili olduğunu söyleyen Öten, durumun bir sağlık meselesi olduğunu, kendilerinin de Konyaspor olarak gereken hassasiyeti göstermiş olduklarını vurguladı.

Konyaspor Kulübü’nün Kimseye Borcu Yok

Öte yandan yeşil beyazlı kulübün kimseye de borcu olmadığını belirterek, olay öncesinde de yeşil beyazlı takımın böyle olduğunu ve başkanın da bu konuda çok hassas olduğuna dikkat çekerek, kimsenin kendileri açısından mağdur olmadığının altını çizdi.

Sonraki sürece ilişkin de konuşan Güven Öten, şartlar neyi uygularsa ona göre hareket edeceklerini belirtti.