Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten’den Lig Ertelenme Kararına İlişkin Açıklama

Koronavirüs sebebiyle tüm spor müsabakalarının ertelenmesine kararına ilişkin İttifak Holding Konyaspor Basın Sözcüsü’nden açıklama geldi. Güven Öten, alınan kararın sağlık açısından son derece doğru olduğunu vurguladı.

Dün itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan karara göre, tüm spor müsabakalarının süresiz bir şekilde ertelenmiş olması duyuruldu. Bu karar ile ilgili ilk değerlendirmelerden biri de İttifak Holding Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten ile geldi. Alınan kararın özellikle sağlık açısından çok doğru olduğunu vurgulayan Öten, sağlığın her şeyden önce geldiğini söyledi.

Tedirginliğin, endişenin varlığına dikkat çeken Basın Sözcüsü, en azından bu durumun bir süreliğine ertelenmiş olduğunu ekledi.

Kısa Süreli Bilgilendirmeler İle Süreç Takip Edilecek

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Avrupa’da da pek çok ligin ertelenmiş olmasına dikkat çeken Öten, sürecin ne kadar olacağına ilişkin net bir bilgi söz konusu olmadığı için de program yapma gibi bir olasılığın olmadığını belirtti.

Kısa süreli bilgilendirmeler aracılığıyla bu süreci takip edeceklerini de belirterek, şu an için yapılabilecek bir şey olmadığını söyledi.

Yapmış olduğu açıklamada seyircisiz oynanan müsabakalara da değinen Konyaspor Basın Sözcüsü, taraftarın olmadığı maçların da kimseye bir faydası olmadığının altını çizdi.