İttifak Holding Konyaspor Kulübü Koronavirüs Açıklamasını Yaptı

İttifak Holding Konyaspor Kulübü, spor gündeminden düşmeyen ve pek çok ismin yeni tip koronavirüse yakalanmasının ardından açıklama yaptı.

Spor dünyasından pek çok ismin olumsuz etkilendiği yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nden de açıklama geldi. Yeşil beyazlı kulüp, teknik heyet, futbolcular, kulüp ve tesis çalışanlarına koronavirüs testi yapılması adına İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yapmış olduklarını açıkladı.

Yeşil beyazlı kulübün yapmış olduğu açıklamaya göre ilk olarak Dünya genelinde var olan ve Türkiye’de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglerin ertelenmiş olduğu ifade edildi. Salgının yayılma hızının, ne zaman kontrol alınacağının da tam anlamıyla bilinememesi sebebiyle, karar merciinde yer alan kurum ve kuruluşlardan da ligin başlama tarihine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamış olduğu belirtildi.

Negatif Çıkması Yeterli Değil

Söz konusu durumun, tüm Süper Lig takımlarını da etkilemesi ve belirsizliğin içerisine sürüklenme sebebiyle, oyuncuların da 6 günlük süreç boyunca bireysel olarak çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda ise 26 Mart Perşembe günü teknik heyetin, oyuncuların, yönetimin, kulüp ve tesis çalışanlarının tamamına Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da test yapılması adına başvuru gerçekleştirildiğini, fakat bu testlerin negatif çıkmasının da durum için yeterli olmayacağı, testlerin kısa aralıklarla tekrarlanması gerektiği vurgulandı.