Amir Hadziahmetovic İçin Karar Çıktı: 2 Maç Men

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nün başarılı oyuncusu Amir Hadziahmetovic ile ilgili gelişme yaşandı. Tahkim Kurulu, başarılı oyuncunun 2 maçlık cezasını onadığını bildirdi.

Süper Lig’de mücadele eden ve potada kalma mücadelesi veren İttifak Holding Konyaspor ekibinin başarılı ismi ile ilgili gelişme yaşandı. PFDK’ya sevk edilen Konyasporlu oyuncu Amir Hadziahmetovic’in 2 maçlık cezasının Tahkim Kurulu tarafından onandığı ortaya çıktı. Öte yandan Antalyaspor ekibinde forma terleten Hakan Özmert için de 3 maçlık cezanın onandığı aynı bildiride yayınlandı.

İtiraz Kabul Edilmedi

Konyaspor ekibinden Amir Hadziahmetovic, Antalyaspor’dan ise Hakan Özmert için alınan kararlar Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından açıklandı. Yeşil beyazlı oyuncu için verilen ceza ise 2 maç oldu.

Karara ilişkin yapılan açıklamada, Amir Hadziahmetovic’in rakip takımın futbolcusuna ciddi faulü sebebiyle 2 resmi müsabakadan men edildiği bildirildi. Ayrıca alınan kararda hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından da bir isabetsizlik bulunmadığına vurgu yapıldı. İtiraz başvurusunun reddine ve cezanın da onanmasına oy birliği ile karar verildiği ifade edildi.

Antalyaspor ekibinin oyuncusu Hakan Özmert için de ihraç sonrasında müsabakanın hakemlerine yönelik yapmış olduğu hareket 3 maçlık ceza almasına neden oldu.

Güncel Yazılar