Ali Koç Mircea Lucescu’yu Fenerbahçe’ye Getirmek İstiyor

Fenerbahçe, 2022 – 2023 sezonuna Portekizli teknik adam Jorge Jesus ile başlamıştı. Ondan Fenerbahçe’yi şampiyon yapması bekleniyordu. Fenerbahçe, bilhassa Dünya Kupası arasına kadar olan dönemde çok formdaydı. Alınan farklı galibiyetler taraftarları motive ediyordu. Herkes, şampiyonluk hayali kuruyordu. Ancak, sonrasında devreye Galatasaray girdi. Sarı kırmızılı takım, Ekim ayında başlayan ve Mart ayında sona eren uzun bir galibiyet serisi yakaladı. Fenerbahçe, bu dönemde ciddi puan kayıpları yaşayarak liderliği Galatasaray’a devretti.

Şampiyonluğu kaybeden Fenerbahçe’de ayrılıklar yaşanıyor. Jorge Jesus, Başakşehir maçının ardından önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de olmayacağını açıkladı. Sezonu gol kralı olarak tamamlayan Enner Valencia da Fenerbahçe’den ayrılıp Brezilya’nın Internacional kulübüne imza attı. Başkan Ali Koç, Temmuz ayında başlayacak olan Konferans Ligi ön eleme maçları öncesinde yeni teknik direktörü bir an önce netleştirmek istiyor.

Rumen Teknik Adamın Yaşı Sıkıntı Yaratıyor

Mircea Lucescu, Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı bir isim! 2000 ila 2002 yılları arasında Galatasaray’ı çalıştıran Rumen teknik adam, sarı kırmızılı takım ile bir şampiyonluk yaşadı. Ardından, Beşiktaş’ın başına geçti. Siyah beyazlı kulüp ile de bir lig şampiyonluğu kazandı. Türkiye’den sorunlu bir şekilde ayrılan 1945 doğumlu teknik adam, uzun yıllar boyunca Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk kulübünü çalıştırdı. Ardından, sürpriz bir kararla milli takımın başına getirildi. 4 Ağustos 2017 ila 11 Şubat 2019 tarihleri arasında milli takımımızı çalıştırdı.

Deneyimli teknik adam, 2020 – 2021 sezonundan bu yana Dinamo Kiev’in başında! Bu kulüp ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Fenerbahçe başkanı Ali Koç, takımı Mircea Lucescu’ya emanet etmek istiyor. Ancak, deneyimli teknik adamın yaşı büyük sıkıntı!

Takdir edersiniz ki, Fenerbahçe’de çalışmak zor! 78 yaşındaki Mircea Lucescu’nun da burada tek başına tüm zorluklara göğüs germesi pek kolay olmaz. Ali Koç, bu durumun üstesinden gelebilmek adına Rumen teknik direktörün yanına bir yardımcı antrenör getirmeyi düşünüyor. Söz konusu isim İsmail Kartal olabilir.

Vincenzo Montella Listede Yer Alan İsimlerden Birisi!

2021 – 2022 sezonundan bu yana Adana Demirspor’u çalıştıran Vincenzo Montella’nın sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eriyor. Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, geçtiğimiz günlerde vermiş olduğu bir röportajda Vincenzo Montella’nın önümüzdeki sezon Adana Demirspor’da olmayacağını söyledi. İtalyan teknik adamın ismi Fenerbahçe ile anılıyor.

Ali Koç, önümüzdeki günlerde Vincenzo Montella ile görüşmeyi düşünüyor. Hatta, İtalyan teknik adam ile çoktan iletişim kurulduğuna dair iddialar söz konusu! Adana Demirspor’da başarılı bir performans sergileyen Vincenzo Montella, hücum futbolunu seviyor. Hatta, oynattığı futbol Jorge Jesus ile birebir aynı! Bu durum, şampiyonluk isteyen Fenerbahçe için ciddi bir avantaj!

Son olarak, Abdullah Avcı ve Sergen Yalçın’ın da teknik direktör adayları arasında olduğunu söyleyebiliriz.