ISCO FUTBOLA GERİ DÖNÜYOR

31 yasındaki İspanyol yıldız Isco son olarak futbol kariyerinde Sevilla forması giyen ve adı Türk kulüpleriyle de anılan tecrübeli isim futbola yeni takımı ile dönüyor.

İspanyol ekibi Sevilla’ dan ayrıldıktan sonra birçok takıma yazılan 31 yasındaki İspanyol yıldız Isco yeni bir maceraya başlamak üzere. 6 aydır kulüpsüz olan Isco’ nun yeni adresi belli olmak üzere.

Adı bu sezon çok fazla süper lig ekipleri ile anılan 31 yasındaki İspanyol yıldız Isco ispanya’ da kariyerine devam edecek.

İspanya’ da La Liga ekibi olan Rayo Vallecano’ nun Isco ‘nun yeni adresi olacağı yüksek sesle konuşulmaya başladı. 31 yasındaki İspanyol yıldız Isco için de görkemli bir imza töreni hazırlamaya başlayan La Liga ekibi olan Rayo Vallecano yıldız isme formasını giydirecek.

Avrupa ‘ dan da birçok takım ile adı geçen 31 yasındaki İspanyol yıldız Isco kariyerine hem ülkesinde İspanya’ da kalmak istemesinden dolayı hem de üzerinde artık çok fazla baskının olmayacağı çok fazla sorumluluk almayacağı bir takımda forma giymek istemesi nedeni ile böyle bir karar aldığı ortaya çıktı.

6 ay geçen ve kulüpsüz olan tecrübeli isim gelecek sezon yeniden yeşil sahalara dönerek kariyerine kaldığı yerden devam edecek.

YEŞİL SAHALARDAN 6 AY UZAK KALMAK UZUN BİR SÜREÇ

31 yasındaki İspanyol yıldız Isco 2022 / 23 sezonun da İspanya’ da La Liga ekibi olan Sevilla’ da en son forma giydi.

Sevilla’ da en son maçına 9 Eylül de kendi sahasında ki Sevilla ile Real Sociedad maçında sahada ilk 11 de çıkarak yer almış ikinci yarıda ise oyundan alınmıştı.

Son maçının üzerinden uzun bir süre geçen 31 yasındaki İspanyol yıldız Isco yeniden yeşil sahalara dönmek istese de bir hayli zor olacak.

Çalışmalarına bireysel olarak devam etse de bir futbolcu için maç temposundan saha dan uzunca süre uzak kalmak geri dönüşünde onu bir hayli de zorlayacaktır.

Yas olarak da kariyerinin sonuna doğru gelen 31 yasındaki Isco kendisi için hem riskin az olduğu hem de baskı altında hissetmeyeceği bir takıma transfer olması belki de onun için daha doğru bir karar olacak.

ISCO FUTBOL KARİYERİNDE NELER YAPTI?

31 yasındaki İspanyol yıldız Isco futbol kariyerine 2009’ da V. Mestalla’ da başladı. Sonrasında Valencia U – 19, Málaga CF de oynadı.

2011 / 12 6 Milyon Euro’ ya Málaga CF ye transfer olduktan sonra 2013 / 14 sezonun da İspanya ‘nın devi Real ‘ e 30 Milyon Euro bonservis bedeli ile büyük umutlar ile transfer edilmişti. 2022 / 23 de Sevilla’ ya bedelsiz transfer olan Isco 19 karşılaşmada 1 gol 3 de asist ile kısa süre takımda kalmış sonrasında takımdan gönderilmişti.