Fenerbahçe’nin Kalecileri Bu Sezon Neler Yaptı?

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de matematiksel olarak şampiyonluk şansları devam eden takım lider Galatasaray ‘ı takibe devam ediyorlar.

Süper lig de iyi bir sezonu geçirdi diye bileceğimiz sıralamaya göre Fenerbahçe o kadar da etkili güçlü bir oyun ortaya koyamadılar.

Bu sezon başında birçok yerli yabancı isim ile de kadrosunu güçlendiren sarı lacivertli takım da en büyük eksikliklerden birisi de kaleci bölgesi oldu.

Sarı lacivertli takım da uzun yıllardır takımın kalesini koruyan Altay Bayındır o kadar etkili bir performans ortaya koyamamasına rağmen sarı lacivertli takımın daha tecrübeli bir isme kalesini bırakamaması biraz yanlış bir karar oldu. Her sezon harcanan o kadar para sonrasında bir de kaleye tecrübeli bir isim alıp kafasını geri de rahat olmasını istemeleri gerekirdi. Her sezon tartışılan performansı sonun da bu sezon da Fenerbahçe‘li taraftarlar tarafından yuhalanan isimlerden olan Altay Bayındır için alternatif olarak Göztepe’ den kiralık olarak kadroya katılan İrfan Can Eğribayat oldu.

İki kaleci de şampiyonluk adayı olan bir takımın kalesini korumasını beklenmedik isimlerden birisi olurlar.

Yavai yavaş bu sezon kaleci transferi haberleri de gelmesi ile gelecek sezon için daha güçlü bir isme kalesini bırakmak isteyen sarı lacivertli takım da gözler 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic’ de. Bu sezon sonun da kadrosuna katmak istediği kaleci için yoklamalara başlayan sarı lacivertli takımın bu transferi bitirmesi çok zor. Hem yüksek bonservis bedeli hem de gelecek sezon Premier Lig’ de mücadele edecek olan Burnley ‘in ciddi ilgilendiği Hırvat kaleci transferinde işleri çok zor olacak.

ALTAY BAYINDIR BU SEZON NELER YAPTI?

Sarı lacivertli takımın 2019 yılında kadrosuna kattığı 25 yasındaki Altay Bayindir uzun yıllar dır Volkan Demirel sonrasında kaleyi koruyan isimlerden birisi olurken bu sezon eleştiri alan isimlerden oldu.

Altay Bayındır süper lig de bu sezon 26 lig maçında süre alırken kalesinde 31 gole engel olamadı.

Bel ağrıları sonrasında ise yasadığı sakatlık ve ameliyat sonrasında kalesi İrfan Can Eğribayat’a bırakmıştı.

Sezon içinde eleştiri alan Altay için uzun süredir transfer dedikoduları çıkmış olsa da yollarını ayırmayarak güvenseler de bu sezon sonun da kaleyi daha tecrübeli bir isme bırakmak istiyorlar.

İRFAN CAN EĞRİBAYAT BU SEZON NELER YAPTI?

İrfan Can Eğribayat ‘ın bu sezon kiralık olarak kadroya katılması sonrasında kalede Altay ‘ın sakatlanması sonrasında süre bulma şansı oldu.

İyi işler çıkaran genç kaleci çıkışı devam etse de sarı lacivertli takımın bonservisini almak için 1,2 milyon Euro Göztepe ye ödemek zorunda.

İrfan Can yedek olarak düşünüle bilse de Altay ile yolları ayırıp yerine daha tecrübeli bir ismi getirerek kalesinde ki sorunu çözmeliler.