1922 Konyaspor Kulübü İzne Ayrıldı

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig maçlarının iptal edilme kararını açıkladı. Bu kararın ardından ise 1922 Konyaspor ekibi izne ayrıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Kulüp Başkanı Zahir Renklinay, her türlü karara hazır olduklarını ifade etti. Alınan karara ise saygı duyduklarını belirtti.

Koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan 2. Lig maçları için Türkiye Futbol Federasyonu’ndan karar çıktı. Maçların devam edilmemesine ve ligin iptaline karar verildi.

Alınan kararın ardından ise TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden 1922 Konyaspor ekibi izne ayrıldı. Yaklaşık olarak 1 aydır hazırlıklarına devam eden yeşil beyazlılar için ise dinlenme vakti geldi.

Yavru Kartal ekibinde tüm çalışmalar sonlandırılırken, futbolculara ise izin verildiği öğrenildi. Kararın olası durumda tekrar değişmesi durumunda ise oyuncuların tekrar toplanacağı ve çalışmalara kaldığı yerden devam edecekleri öğrenildi.

Her Türlü Karara Hazırdık

Kararın ardından değerlendirmede bulunan 1922 Konyaspor Kulübü Başkanı Zahir Renklibay, kendileri için değişen bir şey olmadığını vurguladı. Lig oynansa da oynanmasa da olacağını belirtti. Ve her türlü karara kulüp olarak hazır olduklarının bilgisini verdi.

Federasyonun da son olarak oynatmama kararı aldığını belirten Renklibay, bu karara da saygı duyduklarını belirtti.

Kararın değişme durumunda ise futbolcuların tekrar toplanıp, hazırlıklarına kaldığı yerden devam edeceğinin altını çizdi.

Güncel Yazılar