1922 Konyaspor Ekibi Hazırlıklarına Tekrar Başladı

Koronavirüs salgınının ardından kademeli olarak başlayan futbol liglerinde, sıra TFF 2. Lig için geldi. 18 Temmuz’da başlayacak olan mücadelelerin hazırlıkları ise tüm hızıyla devam ediyor. Tempolu bir antrenman sürecinen geçen 1922 Konyaspor ekibi de Pazar günü ara verdikten sonra tekrar çalışmalarında başladı.

18 Temmuz’da başlayacak olan TFF 2. Lig hazırlıkları için hazırlıklar sıkı bir tempo ile kaldığı yerden devam ediyor. Pazar günü dinlenme molası veren 1922 Konyaspor ekibi, çalışmalarına dün itibariyle tekrar başladı. Öğleden sonra toplanarak çalışan yeşil beyazlılar, Saraçoğlu Tesisleri’nde sıkı bir antrenmandan geçtiler.

Tecrübeli Teknik Direktör Salih Eken gözetiminde çalışan Kona ekibi, fiziksel hazırlığın yanı sıra mental bakımdan da hazırlıklarına devam etti. İdmanın ilk kısmında kondisyon ağırlıklı olarak çalışan 1922 Konyaspor, ikinci bölümde ise daha çok taktik çalışmalarına ağırlık verdi.

18 Temmuz’a Göre Hazırlanıyor

Türkiye’de futbol ligleri ise 2. Lig’e göre daha erken başladı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen kademeli başlangıç takviminde ilk sırada 12 Haziran ile Süper Lig yer aldı.

Ardından ise 19 Haziran itibariyle başlayan TFF 1. Lig mücadeleleri başlamış oldu. 2. ve 3. Lig ile Bölgesel Amatör Lig için ise 18 Temmuz başlangıç tarihi olarak belirlendi. Her ne kadar net olarak bir açıklama yapılmamış olsa da, 1922 Konyaspor ekibi de belirlenen tarihe göre hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor.

Güncel Yazılar