Konyaspor’a Teklif Yağıyor

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla birlikte alkışları toplayan Konyaspor, oynadığı son maçta Rizespor karşısında aldığı mağlubiyet nedeniyle 2’incilik koltuğunu da devretmek zorunda kaldı. Bu nedenle ciddi bir moral bozukluğu yaşayan Yeşil Beyazlı takımda yine de 2’inci olunabileceğine dair inanç devam ederken, bir yandan da gelecek sezona nasıl girileceği planlanmaya çalışılıyor. Basına yansıyan son haberlere göre Konyaspor’un bu sezon şahane performans gösteren oyuncularına da birçok transfer teklifi geliyor.

Tatlı Telaş

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği performansla sezonun en başarılı takımlarından biri olarak gösterilmeyi hak eden Konyaspor’da şu sıralar morallerin en iyi seviyede olmadığını belirtmek yanlış olmaz.

Yeşil Beyazlı takım ligin 32’inci haftasında konuk olduğu Rizespor’a 2-1 mağlup oldu ve bu maçta 2 oyuncusunun kırmızı kart görmesine engel olamadı. Bu nedenle hem 2’incilik koltuğunu kaptıran hem de bir sonraki haftaya daha dar bir kadroyla hazırlanmak zorunda olan Konya temsilcisinde moralleri bozan durum tam olarak da bu.

Öte yandan takım her ne yaşanırsa yaşansın şahane bir performansla hep ligin üst sıralarında kalmayı başardı ve bu başarıda hem yönetimin hem de teknik direktör İlhan Palut’un ciddi katkısı var. Gelecek sezona da bu kadar başarılı bir performansla damga vurmak isteyen Yeşil Beyazlı takımda bu nedenle planlamalara başlanması gerekiyor ancak bu bağlamda tatlı da bir telaş yaşanıyor.

Zira basına yansıyan son haberlere göre Konyaspor’un bu sezon birçok oyuncusu şahane performans gösterdi ve bu performanslar Avrupa takımlarının gözünden kaçmadı. Daha sezon tamamlanmadan birçok oyuncusuna olan ilgiyle alakalı olarak konuşmalar yapmak zorunda kalan Konya temsilcisi, sezon sonunda bu oyuncularından bazılarıyla vedalaşabilir.

Rahmanovic’e Moral

Öte yandan 2-1 kaybedilen Rizespor maçının son dakikasında Konyaspor aleyhine çok kötü bir durum yaşanmıştı.

Maç boyunca hakem Ali Şansalan’ın kararlarından memnun olmayan Yeşil Beyazlı takımda 90 dakika boyunca yaşanan bu memnuniyetsizliğin getirdiği birikmiş hissiyat Amar Rahmanovic’de vücut bulmuş ve başarılı oyuncu 90+6’da gelişen pozisyondan memnun olmadığı için çok sinirlenmişti.

Sinirlerine hâkim olamayarak hakem Ali Şansalan’ın üstüne yürüyen Rahmanovic bu nedenle direkt kırmızı kart ile oyundan ihraç edilmiş ve takım arkadaşları tarafından zor sakinleştirilmişti. Maçın son dakikasında gelişen bu pozisyonda gördüğü kırmızı kart nedeniyle morali çok bozulan başarılı oyuncuya takım arkadaşlarının moral vermeye çalıştığı ifade ediliyor.

Hiç gerek olmayan bir yerde ve dakikada sinirlerini tutamayarak kendisine yakışmayan bir hareket yaptığını düşünen başarılı oyuncu gördüğü kırmızı kart nedeniyle birkaç maç sahalarda olamayabilir. Bu durumdan kaynaklı olarak takım arkadaşlarını yalnız bıraktığını düşünen başarılı oyuncu için arkadaşları ve teknik ekibin destek olmaya çalışması da takımdaki birlikteliği ve arkadaşlık ruhunun ne kadar gelişmiş olduğunu kanıtlayan durumlardan biri.