Konyaspor Oyuncularıyla Nikâh Tazeledi

Bu sezon şahane bir performans sergilemesine rağmen son haftalarda yaşadığı puan kayıpları nedeniyle 2’incilik koltuğundan da gerileyen Konyaspor’da gelecek sezonun planlamaları devam ediyor. Kadro istikrarını sağlamak maksadıyla şimdiden bazı oyuncularıyla masaya oturan Konya temsilcisi, bu sezon başarılı performans sergileyen oyuncularından Barış Yardımcı ve Soner Dikmen’in sözleşmelerini resmi tören yaparak uzattı.

Uzun Süren Mutluluklar

Bu sezon Süper Lig’de tarihi bir dönem geçiren Konyaspor, sezon başından bu yana gösterdiği başarılı performansla tarihinin en başarılı yılını geçirmeye devam ediyor. Bununla birlikte Konya temsilcisinin 32’inci hafta müsabakasında Rizespor’a mağlup olması sonrasında 2’incilik koltuğunu da kaybettiğini hatırlamak gerekiyor.

Öte yandan takım bu sezon ligi hangi noktada bitirirse bitirsin saygıyla anılacak bir iş yapmayı başardı. Bununla birlikte bu başarının tesadüfi olmadığını kanıtlamak ve Konyaspor’u hak ettiği yerde tutmak isteyen yöneticiler de kadro istikrarının bozulmaması adına çalışmalarına devam ediyorlar.

Bu sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncular başta olmak üzere pek çok oyuncusuyla masaya oturan Yeşil Beyazlı takım, teknik direktör İlhan Palut’un raporları doğrultusunda oyuncularıyla yollarını ayıracak veya kadrosunda tutmaya devam edecek.

Bununla birlikte takımın başarılı oyuncularından Barış Yardımcı ve Soner Dikmen bu sezon gösterdikleri performanslarla taraftarlarını memnun etmeyi başardılar. Öte yandan takımın bu kadar başarılı olmasında ciddi payları olan 2 oyuncuyla geçtiğimiz günlerde yapılan törenle birlikte sözleşmeler uzatılmış oldu.

İki önemli oyuncusunu kadrosunda tutan Konya temsilcisi, sezon sonuna kadar en kısa sürede geriye kalan oyuncularıyla da anlaşma sağlamak için mesai yapacak.

Hedef Gaziantep FK

Saha dışında bu gelişmeler yaşanırken saha içerisinde de çalışmaların tam gaz devam ettiğini belirtmekte fayda var.

Ligin 32’inci haftasında Rizespor’a mağlup olduktan sonra Fenerbahçe’nin de Galatasaray’ı mağlup etmesiyle birlikte 2’incilikten 3’üncülüğe gerileyen Konya temsilcisinde bundan sonra başka hata yapmamak hedefleniyor.

Bu bağlamda 33’üncü haftada oynayacağı Gaziantep FK maçından almayı hedeflediği galibiyetle toparlanmak isteyen Konya temsilcisi, bu maçın hazırlıklarına da devam ediyor. Teknik direktör İlhan Palut yönetiminde çalışmalarına devam eden Yeşil Beyazlı takımda Rizespor maçında kırmızı kart gören Amilton ve Amar Rahmanovic’in forma giyemeyeceğini de unutmamak gerekiyor.

Gaziantep FK’nın hem güncel formunun hem de genel olarak deplasman karnesinin kötü olmasından kaynaklı şansı daha yüksek olan Konyaspor,  kendi taraftarı önünde oynayacağı maçtan alacağı galibiyetle Rizespor karşısında alınan mağlubiyetin telafisini yapmayı hedefleyecektir.

Bununla birlikte Konya temsilcisinin de ligin son dönemecine girilirken beklenmedik puan kayıpları yaşıyor olması üst sıraların stresini taşıyamamakla ilişkilendiriliyor. Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterebilmek adına mücadele eden İlhan Palut’un takımında bu durumun ister istemez takım üstünde bir baskı yarattığını dile getirmek de mümkün.

Ancak şimdi uzun bir aradan sonra ilk 2’nin dışına çıkan Konya temsilcisi adına başka bir süreç başlıyor.