Konyaspor İşini Zora Soktu

Süper Lig’in en başarılı performanslarından birini sergileyen Konyaspor, ikinci yarıda zaman zaman beklenmedik puan kayıpları yaşadığı için olabilecek en iyi senaryodan vazgeçmek zorunda kalacak gibi görünüyor. Yeşil Beyazlı takım ligin 32’inci haftasında konuk olduğu Rizespor karşısında oynadığı sahadan 2-1 mağlup ayrıldı ve 2’incilik koltuğunu Fenerbahçe’ye kaptırdı. Konya temsilcisi adına işlerin daha da zora girmesine neden olabilecek durumsa takımın bu maçta 2 kırmızı kart görmesi olacak.

Heba Olan

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı performanslarından birini sergileyen ve tarihinin en iyi dönemini geçiren Konyaspor, ligin 32’inci haftasında çok kötü bir mağlubiyet aldı.

Küme düşme adaylarından biri olan Rizespor’a konuk olduğu maçta hakem tartışmalarının da etkisiyle sahadan 2-1 mağlup ayrılan Konya temsilcisi, 2’incilik koltuğunu da Fenerbahçe’ye kaptırdı. Yeşil Beyazlı takım öne geçtiği maçta üstünlüğünü koruyamayıp kaybetmesinin yanı sıra 2 de kırmızı kart gördüğü için işler çok daha zor bir hale gelecek gibi görünüyor.

Takımın bu odak kaybını yaşamış olması oldukça dikkat çekici. Rizespor karşısında oynanan müsabakada zaman zaman sıkıntılar yaşayan ve kendi görüntüsünün çok uzağında kalan Konya temsilcisinin bu durumuyla alakalı olarak İlhan Palut’un açıklamaları oldukça önemliydi.

Takımının bu maçta çok daha iyi bir performans sergilemesi gerektiğini savunan başarılı teknik adam, bununla birlikte sahada gördükleri kırmızı kartların da çok can sıkıcı olduğunu belirtti. Bununla birlikte Fenerbahçe’nin derbide Galatasaray’ı 2-0 mağlup etmiş olmasıyla birlikte 2’incilik koltuğu Sarı Lacivertli ekibe geçmiş oldu.

Fenerbahçe’nin son 9 maçının 8’ini kazanan bir takım olarak ligin en formda takımı haline gelmiş olması Konyaspor adına ligin geriye kalanında 2’inci sıraya yerleşmesini engelleyebilir faktörlerden biri olarak gösterilebilir.

3’ten Fazlası

Konyaspor bu sezon birçok badire atlattı ve çok travmatik bir sezonu yaşamak zorunda kaldı ancak takımın tüm bu sıkıntılara rağmen kendi sıkıntısını kendi üretiyor olması çok dikkat çekici. Rizespor karşısında oynanan müsabakada hakem kararları Yeşil Beyazlı takımın daha iyi olmasını engellemiş olabilir ancak takımın genel görüntüsü de gerektiği kadar iyi değildi.

Bu bağlamda bu kopmaların neden yaşandığını anlamak ve tahlil etmek gerekiyor. Konya temsilcisi bu sıkıntılar yüzünden ilk önce liderlik yarışından koptu ve şimdi de 2’incilik koltuğunu kaybetti. Bu durumlardan sonrasında artık işlerin nasıl ilerleyeceği oynanacak maçlardan alınacak sonuçlara bağlı olarak değişecek.

Fenerbahçe gerçekten çok göz kamaştıran bir ivmeye sahip ve bu durum Yeşil Beyazlı takım adına oldukça ciddi bir dezavantaj olarak gösterilecektir. Takım bir sonraki hafta kendi sahasında Gaziantep FK’yı konuk edeceği maçtan 3 puan çıkartmak zorunda.

Fenerbahçe de kendi sahasında Göztepe’yi konuk edecek ve Konyaspor rakibinin oynayacağı maçtan puan kaybıyla ayrılmasını beklemek zorunda kalacak. İlk olarak Fenerbahçe’nin maçını tamamlayacak olması Konyaspor üstünde bir baskı yaratabilir.