Konyaspor Yıldızlarını Bırakmıyor

2021/2022 sezonunda teknik direktörü İlhan Palut ile birlikte Süper Lig’de gösterdiği performans sonucunda tozu dumana katan Konyaspor’da sahaya yansıtılan takım oyunu ve oyuncuların bireysel performansındaki yükseliş ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen takımların iştahını kabarttı.

Hemen hemen her ismin kariyerindeki en iyi dönemlerinden birini yaşadığı Konyaspor’da bununla birlikte savunma, orta saha ve ileri hattan birer isim oldukça dikkat çekiyor. Savunmada Abdülkerim Bardakçı, orta sahada Amir Hadziahmetovic ve ileri hatta Serdar Gürler ile birlikte ilerlemekten memnun olan ve bu sezon daha şimdiden aştığı hedeflerini başarıyla tamamlamak isteyen Konyaspor’da bu nedenle bahsi geçen 3 oyuncunun ara transfer döneminde gönderilmemesine dair karar alındığı iddia ediliyor.

Konyaspor’un 3 Atlısı

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de gösterdiği başarılı performans sayesinde lider Trabzonspor’un bir sıra arkasına yerleşen ve oldukça iyi bir puan yakalayarak kulüp tarihinin en iyi sezonunu geçiren Konyaspor’da bu başarının mimarının İlhan Palut olduğunu söylemek yanlış olmaz. Mütevazı bir kadroyla çıktığı yolda takımına oturttuğu anlayış ve taktik ile birlikte oldukça iyi işler çıkaran genç teknik adamın, sahada kendisine oldukça yardımcı olan 3 oyuncusu öne çıkıyor.

Sol ayağını kullanması, savunmadaki güvenilir performansı ve top kullanımıyla birlikte hücumda da ekstra bir oyuncu olabilmesinin yanı sıra gol ve asist katkısı yapabilen Abdülkerim Bardakçı bu oyunculardan birisi. 27 yaşındaki savunmacı geçtiğimiz sezondan bu yana yükselttiği form grafiği sayesinde hem Konyaspor’u hem de kariyerini yukarılara taşıma fırsatı bulurken, kendisiyle yaz transfer döneminde de ilgilenen Beşiktaş başta olmak üzere birçok kulübün ara transfer döneminde kadrosuna katmak istediği isimlere dair listelerde yer alıyor.

Abdülkerim’in hemen önünde bir derin oyun kurucu 6 numara olarak görev yapan Amir Hadziahmetovic ise normalde 10 numara orijinli bir oyuncu olmasına rağmen hocasının talimatlarına ve isteklerine çok düzgün ve uyumlu bir cevap vererek yeni pozisyonunda da iyi işler çıkarıyor. 24 yaşındaki orta saha oldukça olgun bir oyun tarzına sahip ve yeni pozisyonunda öğrendiği top kapma meziyetlerine altyapısından getirdiği top dağıtma yeteneklerini de ekleyince Konyaspor hücumlarının aranan isimlerinden de birisi olmayı başarıyor.

İlhan Palut yönetimindeki Konyaspor’un hücumdaki yıldızı ise kuşkusuz Serdar Gürler. Kariyerinin en iyi dönemlerinden birini geçirdiği 2021/2022 sezonunda attığı 4 gol ve yaptığı 6 asistle birlikte 18 maçta 10 gole doğrudan katkıda bulunmayı başaran 30 yaşındaki oyuncu, kendisinden bekleneni uzun bir süre verememişti. Tipik bir kenar forvet görüntüsünden artık daha olgun ve daha fazla kilit pasla takımını yükselten oyuncu haline gelen Serdar Gürler, Palut’un en net dokunuşlarından birisi olarak gösteriliyor.

Konyaspor İskeleti Bozmuyor

İşte bu özellikleriyle birlikte öne çıkan 3 oyuncusu için kulüplerin teklif getireceğini öngören Konyaspor Yönetiminin, devre arasının dar ve maliyetli oyuncu havuzu düşünüldüğünde iyi bir aşama olmayacağını hesaba katarak 3 önemli oyuncusunu da kadroda tutma kararı aldı.

Uzun bir süreden bu yana 4 Büyük takımın transfer listesinde olan Abdülkerim Bardakçı, yeni pozisyonunda gösterdiği performansla bilhassa Galatasaray’ın dikkatini çeken Hadziahmetovic ve gösterdiği performans ve yaptığı katkıyla Konyaspor’u 2’inci sıraya taşıyan oyunculardan biri olan Serdar Gürler, ikinci devrede de Konyaspor forması giyecek.