Konyaspor Gomis’i İstiyor

2021/2022 sezonunda İlhan Palut önderliğinde gösterdiği performansla birlikte ligde tozu dumana katan Konyaspor, ara transfer dönemini de başarıyla tamamlamak istiyor.

Trabzonspor’un en yakın takipçisi olan ve bu sezonu ilk yarıdaki başarısından daha da iyi bir başarıyla tamamlamak isteyen Yeşil Beyazlılarda, İlhan Palut’un kaliteli bir golcü istediği iddia ediliyor. Bu doğrultuda golcü arayışına başlayan Konyaspor yönetiminin listesine ilk sıradan giren ismin ise Galatasaray’da gösterdiği performansla birlikte taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin takdirini toplayan Bafetimbi Gomis olduğu iddia ediliyor.

Gomis Türkiye’ye Dönüyor

2017/2018 sezonunda İngiliz temsilcisi Swansea’den 2 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli karşılığında Galatasaray’a transfer olan ve Sarı Kırmızılı kulüpte gösterdiği başarılı performansla birlikte alkışları toplayan Senegal asıllı Fransız golcü Bafetimbi Gomis, Türkiye’ye geri dönüyor. Galatasaray formasıyla birlikte başarılarla dolu 1 sezon geçirdikten sonra 2018/2019 sezonunda Suudi Arabistan temsilcisi Hilal’e transfer olan 36 yaşındaki golcü, burada geçirdiği 3 buçuk sezondan sonra Konyaspor formasıyla tekrar Süper Lig’de boy gösterebilir.

Galatasaray’ın 2017/2018 sezonunda kazandığı şampiyonluğa attığı 29 golle birlikte çok ciddi bir katkıda bulunan Gomis, Türkiye’den ayrıldıktan sonra da bağlarını koparmamış ve kişisel sosyal medya hesapları üzerinden gerek Galatasaraylı taraftarlar, gerekse de Türk futbolseverlerle etkileşime girmişti. Gösterdiği başarılı performansla birlikte sezonu gol kralı olarak tamamlayan 36 yaşındaki golcü, İlhan Palut’un Konyaspor’unda da benzer bir performansı göstermek için Türkiye’nin yolunu tutabilir.

Konyaspor Bu Sezon Golcü Katkısı Alamadı

Bu sezon Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans gösterip ilk devreyi 2’inci tamamlayan Konyaspor’da bu performansa rağmen gol yollarında öne çıkan bir ismin olmaması dikkat çekiyor. Yeşil Beyazlıların en uç bölgede görev yapan oyuncusu Cikalleshi, bağlantı oyununa yaptığı katkıyla birlikte öne çıksa da direkt bir gol katkısını sağlamakta sıkıntılar yaşıyor olması Konyaspor’u bu bağlamda bir harekete geçirmiş durumda.

Net gol katkısı sağlayabilecek ve rakip ceza sahası içerisinde topla buluştuğunda rakibi cezalandırabilecek bir golcüyle kadrosunu güçlendirmek isteyen Konyaspor için Bafetimbi Gomis golcülük meziyetleri de düşünüldüğünde biçilmiş kaftan olarak ifade edilebilir. Galatasaray’da oynadığı tek sezonda attığı 29 golle hem gol krallığı hem de şampiyonluk sevinci yaşayan 36 yaşındaki golcü, Galatasaray’dan ayrıldığı dönemden beri formasını giydiği Suudi Arabistan temsilcisi Hilal’de de oldukça iyi bir gol sayısına ulaştı.

Bununla birlikte her oyuncunun getirdiği gibi Gomis’in de Konyaspor’a gelmesi durumunda beraberinde getireceği problemler olacak. Bu problemlerden ilki Senegal asıllı Fransız golcünün artık 36 yaşına gelmiş olması ve bu nedenle fizik kalitesinde yaşaması muhtemel olan düşüş olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte hem Galatasaray’da hem de Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra kalp sistemiyle alakalı yaşadığı sorunlar nedeniyle maç içerisinde dahi baygınlık geçiren bir oyuncu olan Gomis’in bu durumu Konyaspor ve oyuncunun sağlığı adına belirli bir handikap yaratabilir. Uzun zamandan bu yana Türkiye Ligi’nden daha düşük bir seviyede top koşturan Gomis’in alışma sürecinin ne kadar uzun süreceğinin belirsiz olması da bir diğer problem olabilir.