Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen’in Açıklamaları

Bu sezon şahane bir performans göstererek Süper Lig’de ilk devreyi 2’inci sırada tamamlamayı başaran ve oynadığı futbolla futbolseverlerin takdirini kazanmayı başaran Konyaspor’da başarının sacayaklarından biri olan Başkan Fatih Özgökçen, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Takımın başarısından teknik direktör İlhan Palut’un geleceğine dair birçok konuda sorulan sorulara içtenlikle yanıt veren Başkanın oldukça dikkat çeken açıklamaları da vardı.

Konyaspor 1 Transfer Yapacak

2021/2022 sezonunun ilk devresinde Süper Lig’de yakaladığı başarıyla birlikte büyük sükse yaratan ve futbolseverlerin dikkatini çeken Konyaspor’da Başkan Fatih Özgökçen, bu başarılı sürece dair yorumlarda bulundu ve memnuniyetini dile getirdi.

Sezona başlarken kurulan mütevazı kadroyla birlikte hedeflerinin ilk 10’a girmek olarak belirlendiğini belirten Özgökçen, ilk devreyi lider Trabzonspor’un arkasında 2’inci sırada tamamladıklarını hatırlatarak ilk devreyi hedeflerinin önünde tamamladıklarını ifade etti.

Başarının en büyük mimarlarından birisi olan teknik direktör İlhan Palut ile futbola dair bakışlarının çok uyuştuğunu ve benzediğini aktaran Fatih Özgökçen, İlhan Hoca ile alakalı olarak başarıya dayalı bir anlayışlarının olmadığını ve başarılı teknik adamla yakın zamanda yeni bir sözleşme imzalayacaklarını açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda sözleşmesini uzatan Abdülkerim Bardakçı ve Ahmet Çalık’ın da sözleşme uzatma konusunda hiçbir zorluk çıkarmadığını belirten Başkan Fatih Özgökçen, bu oyuncular özelinde tüm oyunculara gösterdikleri tavır nedeniyle müteşekkir olduğunu ifade etti.

2021/2022 sezonunun ilk devresinde Süper Lig’de toplanan 39 puanın mevcut kadroyla toplandığını hatırlatan Konyaspor Başkanı, teknik direktör İlhan Palut’un kendilerinden tek bir bölgeye isim vermeden bir transfer istediğini ve bu bölgede oynayan bir oyuncuyu yakaladıklarını ifade ederken, bu oyuncuyla imza aşamasına kadar geldiklerini duyurdu.

Basında ismi geçen oyuncular arasında yer alan Caleb Ekuban ile temaslarının olduğunu teyit eden Başkan, gelirlerin TL cinsinden giderlerin döviz üzerinden olduğunu hatırlatarak her geçen gün transfer yapmanın daha zorlaştığını ifade etti.

Şu anda kullanılan tesislerin hemen hemen hiçbir kulüpte olmadığını ifade eden Fatih Özgökçen, bununla birlikte yeni bir tesisin ilk adımlarını da attıklarını ve şu an kullanılan tesislerin altyapılara tahsis edilmesini sağlayacaklarını belirtti.

Konyaspor’un Çevreci ve Sosyal Yönü Gelişiyor

Konyaspor’un başkanı pandemi başlamadan önce ortalama 22-23 bin taraftarın önünde oynadıklarını ifade ederken, Konyaspor’un bu sezon gösterdiği başarılı performans ve yakın zamanda uygulanmaya başlayan Yeşil Tribün Kampanyası ile birlikte ilginin tekrar eski seviyelere döndüğünü açıkladı.

Konya’da yaşayan insanların artık Konyaspor maçlarına göre takvimlerini düzenlediğini belirten Konyaspor Başkanı, pet şişelerin getirilmesiyle birlikte ücretsiz maç bileti alınmasını sağlayan Yeşil Tribün kampanyasının da oldukça ilgi gördüğüne değindi.

Konya’da yaşayan gençlerin COVID-19 hastalığına karşın aşı olmak konusunda endişeleri olduğunu ancak Konyaspor maçına gelmek adına aşı olduklarını ifade eden Gökçen, Konyaspor’un şehrin aşılama oranını arttırdığına değindi.