Konyaspor Yerli Kaleci Arıyor

Konyaspor; 2021 – 2022 sezonunda gösterdiği performans ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Yeşil beyazlı takım; sezonu üçüncü sırada bitirdi. Bu sayede, ülkemizi önümüzdeki sezon UEFA Konferans Ligi’nde temsil etme hakkını elde etti.

Yeşil beyazlı takım; 2022 – 2023 sezonuna farklı bir kadro ile başlayacak. Bu noktada, takımdan bazı isimlerin ayrılacağını da söylemeliyiz. Konyaspor yönetimi; bilhassa kaleci transferini çözmek istiyor. Yeşil beyazlı takımın gündeminde hem yerli hem de yabancı kaleciler bulunuyor.

Konyaspor Tarık Çetin’i Transfer Etmek İstiyor

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Konyaspor’un kalesini Ibrahim Sehic koruyor. Konyaspor yönetimi; bilhassa Ibrahim Sehic ile rekabete girecek bir yerli kaleciyi kadrosuna katmak istiyor. Sehic; 2020 – 2021 sezonunun başından bu yana Konyaspor kadrosunda yer alıyor. 1988 doğumlu kaleci; geçtiğimiz sezon 37 Süper Lig maçında 3 bin 330 dakika süre aldı. Söz konusu maçlarda kalesinde 45 gol gördü. Yalnızca 12 maçı gol yemeden tamamladı.

Ibrahim Sehic; Süper Lig’in en deneyimli kalecilerinden birisi! Ancak, yine de sakatlık ve ceza gibi ihtimalleri dikkate almak gerekiyor. Bir başka deyişle, Konyaspor’un iyi bir yedek kaleci bulması şart! Söz konusu kalecinin yabancı sınırı dikkate alındığında yerli olması gerekiyor.

Konyaspor’un kadrosunda Eray Birniçan ve Erten Ersu var. Ancak, her iki kalecinin sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Bir başka deyişle, 1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle Konyaspor’un kadrosunda kaleci olarak yalnızca Ibrahim Sehic olacak. Bu durum; Konyaspor’un kaleci transferi yapmasını zorunlu hale getiriyor.

Konyaspor yönetimi; kaleci transferini bir an önce sonlandırmak istiyor. Bu noktada, hedefteki isimlerden birisi de Tarık Çetin! 2019 – 2020 sezonundan bu yana Çaykur Rizespor forması giyen 25 yaşındaki oyuncu; Konyaspor’a gitmeye sıcak bakıyor. Ibrahim Sehic’in arkasında yedek bekleme fikri dışarıdan olumlu gözükmese de UEFA Konferans Ligi avantajı Tarık Çetin’in fikrini değiştirebilir.

Tarık Çetin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

8 Ocak 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.93 boyundadır. Alt yaş gruplarında gösterdiği performans ile dikkat çekmiştir. Hatta, bir dönem Türkiye U19 milli takımında da oynamıştır.

Tarık Çetin; futbola Fenerbahçe altyapısında başladı. Alt yaş kategorilerinin tamamında forma giydi. Sarı lacivertli takım; genç kaleciyi 2017 – 2018 sezonunun ikinci yarısında Karagümrük’e kiraladı. Tarık Çetin’in burada gösterdiği performans beğeni topladı. Karagümrük yönetimi; oyuncuyu 2018 – 2019 sezonunda da kiraladı.

Tarık Çetin; başarılı Karagümrük performansının ardından farklı kulüplerden teklifler almaya başladı. Çaykur Rizespor; oyuncuyu 2019 – 2020 sezonunun başında herhangi bir bonservis bedeli olmadan kadrosuna kattı.

Tarık Çetin; Çaykur Rizespor’da genellikle yedek bekledi. Ancak, süre aldığı maçlarda elinden gelenin en iyisini yaptı. Oyuncunun kulübü ile iki yıllık sözleşmesi mevcut! Konyaspor; bir miktar para ile bu transferi sonlandıracaktır.