Konyaspor Hareketli Günler Geçiriyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’de oldukça dikkat çeken bir performans sergileyen Konyaspor, gelecek sezon UEFA Konferans Ligi’nde mücadele edebilmenin heyecanını yaşıyor. Yeşil Beyazlı takımda sezonun erken açılacak olmasından kaynaklı transfer çalışmaları bir hayli erken başlatıldı ve bu bağlamda hem gelen hem de gidecek olan oyuncuların kaderinin en kısa sürede belirlenmesi gerekiyor. Özellikle kadrosuna eklediği isimlerle dikkatleri üstüne çeken Konya temsilcisinde Başkan Fatih Özgökçen, transfer döneminin muhtemel yıldızı Abdülkerim Bardakçı ile ilgili resmi teklif aldıklarını açıklarken, kulüp de Kayserispor’dan ayrılan Yasir Subaşı’nı kadrosuna kattığını duyurdu.

Devlerden Teklif Var

Bu sezon Süper Lig’de en iyi performanslardan birini sergileyen Konyaspor, sezonu 3’üncü sırada tamamlayarak gelecek sezon UEFA Konferans Ligi’nde oynamaya hak kazandı.

Yeşil Beyazlı takım yıllar sonra ilk kez Avrupa’da mücadele etme fırsatını yakalamışken bu hakkı olabildiğince iyi değerlendirmeyi hedefliyor ve bu bağlamda transfer çalışmalarını mümkün mertebe en hızlı şekilde yapmaya çalışıyor.

Henüz resmi olarak transfer penceresi açılmamış olmasına rağmen Konyaspor pek çok oyuncuyu kadrosuna katmayı başardı. Bununla birlikte Konya temsilcisinde asıl merak edilen durumlardan birisi sezonun ve Konya savunmasının yıldızlarından Abdülkerim Bardakçı’nın akıbetinin ne olacağı.

Geçtiğimiz sezon Konyaspor formasıyla 34 maça çıkan Abdülkerim Bardakçı, 5 gol ve 4 asist kaydetti. Öte yandan oyuncunun yerli olması, sol ayaklı olması ve son sezonlardaki akıl almaz gelişimi devleri onun peşine düşürdü.

Geçtiğimiz günlerde bir TV kanalına açıklamalarda bulunan Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Abdülkerim Bardakçı için Fenerbahçe’den gayriresmi bir teklif aldıklarını, Beşiktaş’ınsa resmi teklifini sunduğunu duyurdu.

Bu teklifleri değerlendirme konusunda ilk olarak Konyaspor’un menfaatlerini göz önünde bulundurduklarını ifade eden Özgökçen, sonrasında da oyuncuların isteklerine önem verdiklerini ve bu iki çıkar arasında çatışma yaşanmazsa transfere onay verdiklerini belirtti.

Sol Beke Ekleme Geldi

Öte yandan transfer döneminin şu ana kadar en hızlı ekibi olmayı başaran Konyaspor’da sol beke bir ekleme yapıldı.

Geride kalan sezonu bir diğer Anadolu temsilcisinde, Kayserispor’da geçiren Yasir Subaşı, geçtiğimiz günlerde Konya’ya gitti ve kendisini 3 yıllık Yeşil Beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Subaşı, bu arma ve şehir için elinden gelenin en iyisini yapmayı hedeflediğini dile getirdi.

26 yaşındaki sol bek geçtiğimiz sezon Kayserispor formasıyla 18 müsabakada forma giydi ve 1 asist üretti. Sakaryaspor altyapısında yetişen Yasir Subaşı daha sonra Fenerbahçe, Anadolu Üsküdar 1908, Ümraniyespor ve Kayserispor formaları giydi.

Öte yandan Konyaspor adına gelecek günlerin de oldukça hareketli geçeceğinden hiç şüphe yok. Zira takımdan ayrılması muhtemel oyuncular yerine yeni isimler eklenecek ve bu isimlerin dışında Teknik Direktör İlhan Palut’un raporları da Konya temsilcisinin gelecek sezonki kadrosuna yön verecek.