Konyaspor Kasımpaşa’yı Konuk Ediyor

Süper Lig’in 25’inci haftasında konuk olduğu Trabzonspor karşısında aldığı mağlubiyet ile birlikte ligi zirvede bitirmeye dair heyecanı ciddi yara alan Konyaspor, toparlanmaya çalışıyor. Sezonun tartışmasız en başarılı takımlarından biri olan Yeşil Beyazlı ekip, 26’ıncı haftada da oldukça zorlu bir maça çıkıyor. İkinci yarının en formda takımlarından Kasımpaşa’yı kendi sahasında ağırlayacak olan Konyaspor, bu maçtan alacağı 3 puanla yaralarını sarmanın peşinde.

Zorlu Maç

Bu sezonu kuvvetle muhtemel şampiyon olarak tamamlayacak Trabzonspor’un hikâyesi kadar değer verilmesi gereken bir diğer hikâye de Konyaspor’un olacak. Çok mütevazı bir bütçeyle çok iyi bir sistem takımı oluşturan Teknik Direktör İlhan Palut’un artık iyiden iyiye rüştünü ispatladığı sezonda takımın başarısı gerçekten çok iyi.

Bununla birlikte sezonun bu döneminde Konyaspor’u oldukça önemli bir sınav bekliyor olacak. Bir şekilde Trabzonspor’u yarışta takip edebilen tek takım olan Konya temsilcisi, Bordo Mavili ekip karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte şansının azalmış olmasından etkilendi.

Bu noktadan sonra olumsuz anlamda bir kırılma yaşanıp yaşanmayacağının test edileceği ilk maç ise oldukça zorlu. Süper Lig’in ikinci yarısında oldukça iyi bir form yakalayan Kasımpaşa, Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Konyaspor’a konuk olacak.

İki takım arasında oynanan son 10 maça bakıldığında Konyaspor’un rakibine net bir üstünlük kurduğunu görmek mümkün. Kasımpaşa’ya rakip olduğu son 10 maçta sadece 1 kere mağlup olan Konya temsilcisi, sezonun ilk yarısında İstanbul’dan 1 puanla ayrılabilmişti.

İç sahada çok kuvvetli bir takım olan Konyaspor için bu maçta alınacak 3 puan sıralamada değişiklik yaratmayacak belki ama takımın yaralarını sarabilmesi anlamında çok değerli olacak. Oyuncu bağlamında tam kadro olarak sahaya çıkan Konyaspor’un eksiği ise teknik direktör pozisyonunda olacak.

Hocasız Müsabaka

Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in 25’inci haftasında oynanan Trabzonspor maçında Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut maçtan sonra direkt kırmızı kart görmüştü.

Başarılı teknik direktörün cezasını çekeceği ilk maç Kasımpaşa karşısında olacak. Kasımpaşa’nın da net bir teknik direktörü yok. Ancak teknik sorumlu koltuğundaki Sami Uğurlu ve takımın CEO’su Serkan Rençber ile birlikte kolektif bir başarının geldiği de ortada.

Konyaspor’un sahada tam kadro olabileceği maçta İlhan Palut’un saha kenarındaki yerinde olamaması oldukça can sıkıcı. Zira Kasımpaşa rakip analizlerini gerçekten çok iyi yapabilen bir takım ve maç esnasında direkt olarak oyun içi değişikliklere gidebiliyor.

Tabii ki teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde İlhan Palut da yardımcılarına vereceği direktiflerle oyuna müdahil olacaktır. Ancak oyuncunun hocasını saha kenarındaki yerinde görebilmesiyle yardımcı çalıştırıcıdan direktif alması arasında psikolojik de bir fark var.

Trabzonspor karşısında alınan mağlubiyetten sonra tekrardan ayağa kalkmak isteyen Konyaspor, taraftarının da desteğini arkasına alarak Kasımpaşa karşısında galibiyete ulaşan taraf olmak için sahaya çıkacak.