Konyaspor Kapanışta Beşiktaş Karşısında

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu, bu hafta sonu oynanacak maçların ardından sona eriyor. Konyaspor, kapanışı Beşiktaş karşısında yapmaya hazırlanıyor.

Konyaspor Son Zamanlarda Yenilmedi

konyaspor

İttifak Holding Konyaspor, İstanbul’un üç büyüğünden biri olan Beşiktaş ile Türkiye futbol tarihinde daha önce birçok defa karşı karşıya geldi.

Son yıllarda Türk futbolunda Anadolu’yu temsil eden en başarılı ekiplerden biri haline gelen İttifak Holding Konyaspor, bu karşılaşmaların hepsinde ya Spor Toto Süper Lig’de ya da Ziraat Türkiye Kupası’nda idi.

Siyah beyazlı ekip, toplamda 49 kez İttifak Holding Konyaspor’un karşısında çıktı. Bu 49 karşılaşmanın hemen hepsinde Beşiktaş hem kadro hem camianın lobi gücü hem de maddi olarak takımımızdan üstün olan taraftı.

Bu üstünlüğünü sahada da yansıtan siyah beyazlı takım, yeşil beyazlı Konya temsilcimiz ile karşılaştığı 49 karşılaşmanın 26’sında taraftarlarını sevindiren taraf oldu. Öte yandan iki takım arasında 13 karşılaşmada ise taraflar puanları paylaşmak zorunda kaldılar.

Beşiktaş’ın üstünlüğü karşısında İttifak Holding Konyaspor ise sadece 10 kez güçlü rakibini devirebildi. Bu 10 galibiyetin 5 tanesi İstanbul’da gelirken diğer 5 tanesi ise Konya’da kendi evimizde geldi.

İttifak Holding Konyaspor ile Beşiktaş arasındaki toplam galibiyet sayılarında bu denli belirgin bir fark görülürken son 5 maçta ise durumlar birbirine bir hayli yakın. Zira sadece son 5 maçlık periyotta alınan galibiyet – beraberlik ve mağlubiyet sayılarına baktığımızda, ortada mutlak bir denge var.

Bu süreçte İstanbul’un siyah beyazlı ekibi 2 kez galibiyet sevinci yaşarken Konya şehrimizi temsil eden takımımızın ise aynı sayıda maç kazandığını ve taraftarlarını bir hayli mutlu ettiğini söylemeliyiz.

Üstelik Konya temsilcimiz, oynanan son 2 maçta rakibine yenilmeyip 1 galibiyet 1 beraberlik alarak son dönemde ikili rekabetin üstün tarafı olmayı başarmış durumda.

Teknik direktör İlhan Palut önderliğinde harika bir Spor Toto Süper Lig sezonu geçiren İttifak Holding Konyaspor, Beşiktaş karşısına en son içinde bulunduğumuz sezonun 19’uncu haftasında çıkmıştı.

O dönem teknik direktör Önder Karaveli’nin liderliğindeki Beşiktaş karşısında takımımıza Konya’da galibiyeti getiren tek gol, maç bitti derken Ahmed Hassan’dan gelmiş ve taraftarlarımız büyük bir sevinç yaşamışlardı.

Beşiktaş Konyaspor Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

Beşiktaş ile İttifak Holding Konyaspor’un karşı karşıya geleceği Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu 38’inci hafta karşılaşması 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü oynanacak.

İstanbul’da Vodafone Park Stadyumu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek bu mücadelede hakem Sarper Barış Saka ve yardımcıları İbrahim Bozbey, Mustafa Sönmez ve Muhammet Ali Metoğlu, saatler 19:00’ı gösterdiğinde düdük çalacaklar.

Beşiktaş’ın yeni sezona birlikte hazırlanmayı planladığı teknik direktör Valerien Ismael, bu maçta elbette taraftarlarına galibiyetle veda etmek isteyecektir. Diğer yandan teknik direktörümüz İlhan Palut ise UEFA Şampiyonlar Ligi treninin kaçmasının ardından bu tarihi sezonda taraftara Beşiktaş galibiyetiyle teselli vermeyi planlıyor.