Riad Bajic Konyaspora Piyango Getirdi

Spor Toto Süper Lig’in bitimine 1 hafta kala yolunu belirleyecek olan İttifak Holding Konyaspor’a eski oyuncusu Riad Bajic tarafından güzel bir haber geldi.

Hatırlanacağı üzere Bosna Hersek milli takımının da formasını terleten başarılı oyuncu Riad Bajic, ülkemize Spor Toto Süper Lig 2015 – 2016 Sezonu’nda gelmişti.

Genç Geldi Çabuk Büyüdü

Bosna Hersek’in Zeljeznicar takımından 500 bin Euro bedelle yeşil beyazlı ekibimiz İttifak Holding Konyaspor’a gelen Riad Bajic, ilk imza attığında daha 21 yaşında çok genç bir yetenekti.

Geldiği ilk sezondan itibaren gösterdiği performans ve devamlılıkla İttifak Holding Konyaspor’un en önemli futbolcularından olmayı başaran Boşnak oyuncunun geleceğinin çok parlak olduğu daha o günlerde görülmüştü.

Riad Bajic, ilk sezonda 32’si Spor Toto Süper Lig, 11’i ise Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere toplamda 43 maçta İttifak Holding Konyaspor formasını terletti.

Bu süreçte 9 gol 6 asistlik katkı yapan dönemin genç yeteneği, daha büyük başarılar elde edebilecek potansiyelde olduğunu daha 21 yaşında göstermişti.

Boşnak oyuncu daha ilk sezonundan taraftarı etkilemişti etkilemesine ancak kimse onun ikinci sezonunda böyle büyük bir patlama yapacağını beklemiyordu. Riad Bajic, kelimenin tam anlamıyla Spor Toto Süper Lig 2016 – 2017 Sezonu’na damgasını vurdu.

Riad Bajic Hem Sahada Hem Dışarıda Kazandırdı

riad bajic

İttifak Holding Konyaspor’un teknik direktör Aykut Kocaman önderliğinde Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu olduğu tarihi sezonda, tıpkı takımı gibi tarihi bir performans sergileyen Riad Bajic, o sezon Avrupa’daki kulüplerin de dikkatini çekti.

Yeşil beyazlı formamızı Spor Toto Süper Lig’de 32, Ziraat Türkiye Kupası’nda 10 ve UEFA Avrupa Ligi’nde 6 kez giyen futbolcumuz o sezonda 48 maça çıktı.

Bu maçlarda UEFA Avrupa Ligi’nde gol veya asist katkısı ne yazık ki veremedi. Öte yandan şampiyon tamamlanan Ziraat Türkiye Kupası’nda ise 3 gol ve 3 asist ile oynadı.

Ancak asıl patlama Spor Toto Süper Lig’deydi. O sezon tam 17 golün altına imza atan Riad Bajic, bunun yanına 3 de asist ekledi. Böyle olunca 2016 – 2017 sezonu tüm kulvarlarda atılan 20 gol ve yapılan 6 asist ile sona erdi.

Elbette böyle bir performanstan sonra Avrupa’daki kulüpler onu transfer etmek için İttifak Holding Konyaspor’un kapısını çaldılar.

Bu transferi gerçekleştiren ise Udinese oldu. Udinese, Riad Bajic’i 5.5 milyon Euro bedelle kadrosuna katarken o dönemde anlaşmaya sonraki satıştan %10 pay ekleyen yeşil beyazlı ekibimiz, şimdi bu maddenin de ekmeğini yiyecek.

Zira sezon başında Brescia’ya kiralanan ve sözleşmesinde 2.7 milyon Euro zorunlu satın alma maddesi bulunan Riad Bajic, önümüzdeki günlerde sözleşmesine imza atacak. Udinese ile Konyaspor arasındaki anlaşma gereği, yeşil beyazlı Konya temsilcimiz transferden 270 bin Euro (bugün ki kur ile 4 milyon 525 bin TL) kazanacak.

Böylece Bajic, kulüp tarihimizin en karlı transferleri arasındaki yerini sağlamlaştıracak. İttifak Holding Konyaspor ise Türk futbolunun maddi olarak zorlu ortamında nefes almış olacak.