Konyaspor Hocasının Eski Takımıyla Oynuyor

İttifak Holding Konyaspor, UEFA Şampiyonlar Ligi için ikincilik şansını matematiksel olarak sürdürmek için kendi maçını kazanıp Fenerbahçe’nin kaybetmesini bekliyor.

Teknik direktör İlhan Palut önderliğinde bu sezon Spor Toto Süper Lig’de çok başarılı bir grafik çizen yeşil beyazlı Konya temsilcimiz, uzun süre liderlik için savaşmıştı.

İttifak Holding Konyaspor, bu savaşta Trabzonspor’un hata yapmadan yoluna devam etmesiyle şampiyonluk rüyasını rafa kaldırdı. Yeşil beyazlı ekibimiz an itibariyle Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda 36 maçı geride bırakırken, 19 kez rakiplerini yenmeyi başardı ve bu galibiyetlerden hanesine 57 puan yazdırdı.

Bunlara 7 beraberlik ekleyerek Spor Toto Süper Lig puan tablosunda 64 puanı hanesine yazdırmayı başaran teknik direktör İlhan Palut ve öğrencileri, üçüncü basamağa yerleşti.

Uzun süre ikincilik yarışını farklı şekilde önde götüren İttifak Holding Konyaspor hem uzun ve çok zorlu geçen sezonun yıpranmışlığını yaşadı hem de rakibi Fenerbahçe’nin kayıpsız yükselişine ayak uyduramadı.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun bitmesine 2 hafta kala iki takımın arasında 5 puan fark bulunuyor. Konya takımımızın 2 maçtan 6 puan alıp Fenerbahçe’nin bu 2 haftada 0 çekmesinden başka yapacak bir şeyi yok.

Bu amaçla teknik direktör İlhan Palut ve öğrencilerinin ilk rakipleri Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 37’nci haftasında Atakaş Hatayspor olacak.

Hatayspor Çok Sallandı Ama Yıkılmadı

Spor Toto Süper Lig’e şu anda İttifak Holding Konyaspor’un başında bulunan teknik direktörümüz İlhan Palut önderliğinde yükselen ve bir nevi İlhan Palut ismini Türk futboluna tanıtan Atakaş Hatayspor, ilk günden bu yana ligin dişli ekiplerinden biri olmayı başarmıştı.

Teknik direktör İlhan Palut ile yollarını ayırdıktan sonra göreve Ömer Erdoğan’ı getiren ve onunla birlikte de istikrarlı çizgisini korumayı sürdüren Akdeniz temsilcisi, geçen sezon çok başarılıydı.

Bu sezona baştan Aaron Boupendza olmak üzere önemli oyuncularını kaybederek başlayan Atakaş Hatayspor, buna karşın etkili bir sezon girişi yaptı.

Spor Toto Süper Lig ilk 11 haftada 2 mağlubiyet 2 beraberlik ve 7 galibiyet toplayarak dikkatleri üzerine çeken takım, bu sezonu da tıpkı geçen sezon olduğu gibi üst sıralarda bitireceğinin sinyallerini vermişti.

Ömer Erdoğan Sakatlıklardan Çok Çekti

konyaspor

Akdeniz temsilcisinin bu sezon en çok sıkıntı yaşadığı mesele bazı kilit oyuncuların yaşadığı sakatlıklar oldu. Teknik direktör Ömer Erdoğan, futbolcularının hepsini kullanamadığı haftalarda, onların geri dönüşlerinde form tutamamaları nedeniyle de başarıyla uygulattığı stratejilerinde sekteye uğradı.

Öyle ki Kasım 2021 – Şubat 2022 aralığında Spor Toto Süper Lig’de çıkılan 16 maçta tam 9 mağlubiyet alındı ve puan tablosunda geri düşüldü.

En son galibiyetini 12 Mart 2022 tarihinde Vava Cars Fatih Karagümrük’e karşı alan teknik direktör Ömer Erdoğan’ın öğrencileri, şimdi İttifak Holding Konyaspor karşısında 6 maçlık galip gelememe serisini bitirmek isteyeceklerdir.

Bu anlamda Konya takımımızın rakibi karşısına tedbiri elden bırakmaması gerekiyor.