Konyaspor Göztepe’yi Konuk Ediyor

Sezonun en başarılı takımlarından biri olan Konyaspor, son haftalarda dengeli dengesiz bir performans sergiliyor olsa da Süper Lig’de 2’incilik koltuğunu bırakmak istemiyor ve bu nedenle geriye kalan maçlarından en iyi sonuçları almayı hedefliyor. Milli Takım arasından dönüşte kendi sahasında görücüye çıkacak olan Konya temsilcisi, ligin küme düşme adaylarından Göztepe’yi ağırladığı maçtan galibiyetle ayrılmayı istiyor.

İkinci Benim

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımlarından birisi olarak gösterilen Konyaspor adına artık işler çok daha kritik zira takım oynadığı son maçta Fenerbahçe’ye mağlup olarak 2’incilik şansını riskli bir duruma sokmaktan kurtulamadı.

Bu mağlubiyetten sonra Milli Takım arasında eksiklerine ve zafiyetlerine çalışan Konya temsilcisi, ara dönüşünde oynayacağı maçta kendi sahasında Göztepe’yi konuk ediyor. İzmir ekibi küme düşmenin en net adaylarından birisi ve son haftalarda futboldan daha çok hangi yatırımcıya devredileceği ile alakalı haberler nedeniyle basının gündeminde yer alabiliyor.

Bununla birlikte Konyaspor’un bu maçtan galip ayrılması Fenerbahçe’nin Kayserispor karşısında galip geldiği haftada 2’inciliğini devam ettirebilmesi adına şart. Sarı Lacivertli ekip puanını 56’ya yükselterek maç fazlasıyla 2’inciliğe yükseldi ve Konyaspor uzun bir süredir oturduğu koltuğunu Fenerbahçe’ye bırakmak istemiyorsa Göztepe karşısında hata yapmamalı.

Sezonun ilk yarısında İzmir’de oynanan maç Konyaspor’un 2-0 üstünlüğüyle sona ermişti. Bu maç öncesi Konyaspor 55 puanla 3’üncü sırada yer alırken Göztepe 27 puanla 18’inci sırada bulunuyor.

Rakip Karışık

Konyaspor adına bu maçtaki en büyük avantajlardan bir tanesi sarı kart cezalısı Soner Dikmen’den başka herhangi bir eksiğin yer almıyor oluşu. Öte yandan Göztepe çok kötü bir durumda ve Sarı Kırmızılı takımın kümede kalmaya dair pek de umut taşımadan buraya geldiğini dile getirmekte de fayda var.

Zira son haftalarda üst üste gelen mağlubiyetler takımın psikolojisini alt üst etti ve Göztepe’de göreve getirilen Stjepan Tomas tam anlamıyla takıma uyum sağlayamadı. İlhan Palut’un bu kadar başarılı olmasını sağlayan takım uyumunun da Göztepe’de yer almadığını ve takımın saha dışı olaylarla çok daha içli dışlı olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Nitekim uzun süre takımın kalesini koruyan İrfan Can Eğribayat, taraftarlarla tartıştığı için kadro dışı bırakıldı ve bu nedenle Göztepe Konyaspor karşısında sahaya başka bir kaleciyle çıkmak zorunda kalacak.

Öte yandan takım galibiyetin ne demek olduğunu unuttu ve bu durumun da üstesinden gelinmesine en azından Konyaspor müsaade etmek istemeyecektir. Konya temsilcisi Fenerbahçe karşısında hiç etkin bir performans sergileyemedi ve bu nedenle taraftarından özür dilemesi adına Göztepe karşısında oynayacağı maçı çok daha fazla önemsiyor.

Tüm bunlarla birlikte iki takım adına da ligin geriye kalan döneminde dinamiklerin belli olacağı maçlardan biri olarak nitelendirilen 31’inci hafta maçı 3 Nisan Pazar saat 16’da başlayacak.