Konyaspor Göz Kamaştırdı

Süper Lig’in en başarılı takımlarından biri olan Konyaspor, buna rağmen ikincilik koltuğunu Fenerbahçe’ye kaptırmamak adına çok dikkatli olmak zorunda. Milli Takım arasından sonra oynadığı ilk maçta kendi sahasında Göztepe’yi konuk eden Yeşil Beyazlı takım, çok ihtişamlı bir performansla sahadan 3-0 galip ayrıldı ve koltuğunda oturmaya devam etti.

Olması Gereken

Bu sezon gösterdiği performansla Süper Lig’in tarihine geçecek işler yapan takımlardan biri olan Konyaspor, buna rağmen bazı kilit maçlarda yaşadığı puan kayıpları nedeniyle ligi en iyi noktada bitirebilmek konusunda riskli bir konumda.

Yeşil Beyazlı ekip Milli Takım arasından önce oynadığı son maçta Fenerbahçe’ye mağlup olunca iki takım arasındaki puan farkı 2’ye düştü ve bu durum her an koltuğun kaptırılabileceği anlamına geliyor.

Bu nedenle artık çok daha dikkatli davranması gereken Konya temsilcisi, Milli Takım arasından sonra oynadığı ilk maçta kendi sahasında Göztepe’yi misafir etti. Ligin en kötü durumdaki takımlarından biri olan ve kümede kalma mücadelesi iyiden iyiye sıkıntıya varan İzmir temsilcisi karşısında çok iyi bir performans sergileyen Konyaspor, çok rahat bir galibiyet aldı ve 3 puanı hanesine ekleyerek yoluna devam etti.

3-0 gibi net bir skorla Sarı Kırmızılı rakibini eli boş gönderen Konyaspor bu sayede puanını 58’e yükseltti. Bununla birlikte Trabzonspor’un da Beşiktaş ile berabere kalması sonrasında iki takım arasındaki puan farkının 13’e indiğini dile getirmekte fayda var.

Toparlanabilen

Konyaspor bu sene birçok takımın tarihi boyunca başına gelmeyecek olaylar yaşadı ve bunların hepsinden bir şekilde çıkmayı başarabildiği için ayrıca takdir edilmesi gereken takımlardan biri olarak sayılabilir.

Yeşil Beyazlı ekip bir önceki hafta Fenerbahçe karşısında sezonun en kötü performanslarından birini sergiledikten sonra Milli Takım arasına gitti. Milli Takım arasından dönüşler hem ülkelerine giden oyuncuların varlığı hem de tatil psikolojisi nedeniyle genel olarak sıkıntılı geçer ki 31’inci haftada birçok takım benzer sıkıntılar nedeniyle puan kayıpları yaşamaktan kurtulamadı.

Durum böyle olmasına rağmen Göztepe karşısında çok rahat bir performans sergileyen Konyaspor, Göztepe kalecisi Kenan Piric’i geçemediği birkaç pozisyonla birlikte sahadan 3-0 galip ayrıldı. Tarihe farka gidebilecek bir maç oynamak ve bunu sadece bir maç önce Fenerbahçe karşısında dökülmüşken yapmak gerçekten takdire şayan bir başarı.

Bu başarının da genel başarının da en büyük mimarlarından biri olan İlhan Palut’un bu bağlamda ayrıca takdir edilmesi gerekiyor. Gerçek bir lider gibi takımını hep bir amacın etrafında toplayabilen genç teknik adamın bu başarısının övgüyü hak ettiği net bir şekilde ortada.

Öte yandan Konyaspor adına işler hâlâ kolay geçecek gibi değil zira Fenerbahçe ligin en formda ekiplerinden biri haline geldi. Bu bağlamda Yeşil Beyazlıların çok daha dikkatli olması ve kazanabildiği kadar kazanması şart.