Ekuban’dan Konyaspor İtirafları

Bu sezon Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans gösteren Konyaspor, sezonun ilk yarısında şahane bir performans sergileyen Serdar Gürler’i Başakşehir’e kaptırmıştı. Başarılı oyuncunun yerini doldurabilmek adına pek çok isimle görüşmeler yapan Konya temsilcisi bir dönem Trabzonspor’da da forma giyen Caleb Ekuban’a da ciddi bir ilgi duymuş ancak oyuncu bu teklifi kabul etmemişti. Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına açıklamalar yapan Ekuban, Konyaspor’un kendisine ilgi duyduğu süreci açıkladı.

Ara Transfer Tavrı

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımlarından biri olan Konyaspor, ara transfer dönemini istediği kadar verimli değerlendirememiş ve Serdar Gürler’den boşalan sağ kanadı tam anlamıyla o seviyede bir oyuncuyla dolduramamıştı.

Antalyaspor’dan Amilton’u kadrosuna katan Konya ekibi, özellikle bir dönem Trabzonspor’da forma giyen Caleb Ekuban’a ciddi ilgi duymuştu. Trabzonspor’da gösterdiği başarılı performans sayesinde tekrardan İtalya’ya dönen başarılı oyuncu Genoa forması giymeye başlamış ancak bu forma altında istenilen performansları sergilemek konusunda çok eksik kalmıştı.

Bununla birlikte Genoa’nın da Konyaspor’un teklifine sıcak bakmasına rağmen Ekuban’ın bir türlü teklifleri kabul etmemesi transferin de gerçekleşmemesine neden oldu. Ekuban bu konuyla alakalı yaptığı açıklamada menajerinin kendisine Konyaspor’un ilgisiyle alakalı bilgi verdiğini ancak ara transfer döneminde bir başka takıma gitmeyi tercih etmediğini dile getirdi.

Ara transfer döneminde bir başka takıma transfer olmanın önceki takımında başarısız olduğu ve bu nedenle kaçtığı anlamına gelebileceğini savunan başarılı kanat oyuncusu, bu nedenle Genoa’da forma giymeye devam etmek istediğini ifade etti.

Türkiye’de çok güzel zamanlar geçirdiğini ve bu güzel zamanlar adına her zaman duacı olacağından söz eden Ekuban’ın bu ifadeleri aslında ara transfer döneminde bir ismi kadroya katmanın ne kadar zor olduğunu da gösteren bir ifade oldu.

Görüldüğü gibi bazı oyuncular takımları onları başarısız gördüğü için takımdan göndermek isterken onlar da başarısız olduklarını bildikleri için takımlarda kalıp bu durumu düzeltmek isteyebiliyorlar.

Hazırlıklar Tamamlanmak Üzere

Bununla birlikte Konyaspor yine bir şekilde iyi bir performans göstermeye devam ettiği için sağ kanatta yaşanan sıkıntılar o kadar da hatırlanmıyor.

Sezonun 31’inci haftasında kendi sahasında Göztepe’yi konuk edecek olan Yeşil Beyazlı takım bu zorlu maçın hazırlıklarını da tamamlama noktasına geldi. Ligin kümede kalma mücadelesi veren ekiplerinden birine karşı kendi sahasında oynayacak olmanın avantajını kullanmak isteyen Konya temsilcisi, sahadan 3 puanla ayrılarak 2’incilik koltuğunda oturmaya devam etmek istiyor.

Bununla birlikte Fenerbahçe’nin Kayserispor karşısında oynayacağı maçın Konyaspor ile Göztepe arasında oynanacak maçtan daha erken tamamlanacak olması İlhan Palut’un öğrencileri adına bir avantaj olabilir.

Bu maçtan çıkan sonuç Konyaspor lehine de aleyhine de olsa takım kendisini motive edebilmek adına Kayserispor-Fenerbahçe maçının kendi adlarına çıktılarının nasıl olabileceğini belirleyebilir ve bu durumu sahaya yansıtabilirler.