Konyaspor Futbol Okulları Büyümeye Devam Ediyor

Türk futbolu adına katkı sağlamak amacıyla ve altyapıların gelişmesi için çalışmalara başlanan Konyaspor Futbol Okulları faaliyet merkezleri arasına Hatay’ı da eklediğini duyurdu. Öte yandan Hatay’daki pilot takıma ilişkin de bilgi verildi.

Türkiye’de futbol altyapısına katkı sağlamak amacıyla kurulan Konyaspor Futbol Okulları, çalışmalarını hızlı bir şekilde ilerletmeye devam ediyor. Yeşil beyazlı kulüpten yapılan açıklama göre ise Türkiye genelindeki faaliyet merkezlerine Hatay’ın da eklendiği öğrenildi.

Hatay’da faaliyet gösterecek olan Konyaspor Futbol Okulları’nda görevli olarak antrenörlerin Fatih Toluyuğ ve Mehmet Demir olduğu bilgisi de paylaşıldı. Öte yandan yürütülen pilot takım uygulaması içinde Hatay Karaağaç Spor Kulübü ile anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Akademi Koordinatörü Taner Ay, yeni sezon öncesinde tüm hazırlıkların devam ettiğini belirtti. Pilot takım ve futbol okulların da çalışmalarda yeni bir ivme yakaladıklarını ekledi.

Pilot Takım Hatay Karaağaç Olacak

Trabzon’un sonrasında Hatay şehrinde de Konyaspor ismiyle Futbol Okulu’nun hizmet edeceği bilgisini paylaşan Taner Ay, Hatay Karaağaç Spor Kulübü ile de pilot takımı olarak çalışacaklarını belirtti.

Akademi Koordiatörü görevinde yer alan Ay, bölgenin sorumlu antrenörleri ile akademinin de oyuncu izleme, turnuvalar ve kamp organizasyonları planlayarak birlikte çalışacaklarının bilgisini de verdi.

Güncel Yazılar