Konyaspor Futbol Akademisi Koordinatörü Taner Ay Açıklama Yaptı

Konyaspor Futbol Akademisi’nin Koordinatörü olarak görev alan Taner Ay, yeşil beyazlı kulübün geleceğe yönelik planlamalarına dair açıklama yaptı.

 

Konyaspor Futbol Akademisi Koordinatörü Taner Ay, yeşil beyazlı kulübün gelecek planlamasını paylaştı. Önemli açıklamalarda bulunan Ay, ülke genelinde toplamda 100 okul ve 50 takım ile “Büyük Futbol Okulları” isimli bir projeden bahsetti. Proje kapsamında çalışma yapan yeşil beyazlı kulübün bu çalışma ile, 10 bin kadar futbolcuya ulaşmayı hedeflediğinin de altını çizdi.

 

Akademinin devam etmekte olan çalışmaları ile son yıllarda da büyük bir ivme kat edildiğini belirten Ay, özellikle bu projenin Türk futbolunun ve kamuoyunun ilgi odağı haline geldiğini de belirtti.

 

1922 Konyaspor Ekibine Katkılara Değindi

 

Konyaspor Akademisi’nin en çok da genç milli takımlara vermiş olduğu futbolcu sayısının ciddi miktarda artmış olduğunu vurgulayan Koordinatör, akademinin pilot takım olan 1922 Konyaspor ekibine de kazandırmış olduğu futbolculara değindi.

Amaca uygun olmanın yanı sıra sürekli olarak da gelişim gösteren bir kimliğe sahip olduklarını vurgulayan Ay, çalışmalarını da bir adım daha ileriye taşındığını söyledi.