Konyaspor Abdülkerim Bardakçı’yı Tutmak İstiyor

Yeşil beyazlı takım; ortaya koyduğu performans ile 2021 – 2022 sezonunun en dikkat çeken ekiplerinden birisi oldu. Konyaspor; bu sezon Süper Lig’deki 38 maçın 20’sinden galibiyet ile ayrılarak dikkatleri üzerine çekti. Buna ek olarak, sekiz maçından da bir puan ile ayrıldı. Çoğu ligin ikinci yarısında olmak üzere toplam 10 yenilgi aldı. Atmış olduğu 66 gole karşılık olarak kalesinde yalnızca 45 gol gördü. Sezonu artı 21 averaj ile tamamlaması ciddi bir avantajdı. Ne kadar formda bir takım olduğunu herkese göstermiş oldu.

Yeşil beyazlı takım; Süper Lig’i toplamış olduğu 68 puan ile üçüncü sırada bitirdi. Bu sayede, ülkemizi 2022 – 2023 sezonunda UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde temsil etme hakkını kazandı. Uzun bir aranın ardından yeniden Avrupa’da yer almak Konyaspor için ciddi bir gurur! Ancak, takımın UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde gruplara kalabilmesi için tam üç ön eleme birden geçmesi gerekiyor.

Abdülkerim Bardakçı Yüksek İhtimalle Takımdan Ayrılacak

Konyaspor; daha önce de söylediğimiz gibi 2021 – 2022 sezonunun en başarılı takımlarından birisi oldu. Bu özelliği; takımın oyuncularına duyulan talebi arttırdı. Konyaspor’un yerli ve yabancı olmak üzere neredeyse her oyuncusuna farklı kulüplerden transfer teklifleri geliyor. O isimlerden birisi de Abdülkerim Bardakçı! Deneyimli savunma oyuncusu; milli takımın geniş oyuncu havuzunda da bulunuyor.

Abdülkerim Bardakçı; yabancı sınırı dikkate alındığında son derece değerli bir futbolcu olduğunu ortaya koyuyor. Takdir edersiniz ki, sol ayaklı stoper bulmak kolay değil! Dünyada sol ayaklı stoper örnekleri olsa da Türkiye’de bu tip oyunculara çok fazla rastlanmıyor. Bu durum; sol ayağını etkili bir şekilde kullanan Abdülkerim Bardakçı’yı değerli hale getiriyor.

Abdülkerim Bardakçı’yı isteyen takımların başında Beşiktaş geliyor. Siyah beyazlı takım; geçtiğimiz günlerde stoper hattına bir takviye yaptı. İngiltere Premier Ligi takımlarından Wolverhampton forması giyen 1990 doğumlu stoper Romain Saiss ile anlaştı. Bu oyuncu da sol ayağını etkili bir şekilde kullanıyor. Beşiktaş; oyuncuya yıllık 1 milyon 800 bin Euro garanti ücret ve maç başı 12 bin 500 Euro ödeyecek. Romain Saiss; her ne kadar çok değerli bir oyuncu olsa da yabancı sınırı dolayısıyla bazı maçlarda yedek kalabilir. Bu noktada, Beşiktaş’ın Abdülkerim Bardakçı’ya ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz.

Oyuncu ile Beşiktaş dışında Fenerbahçe de ilgileniyor. Sarı lacivertli takım; bilhassa stoper hattına takviye yapmak istiyor. Abdülkerim Bardakçı; Fenerbahçe için en iyi alternatif gibi duruyor. Bilhassa Beşiktaş’ın Romain Saiss transferinin bitirmesinin ardından Abdülkerim Bardakçı’nın yolunun yüksek ihtimalle Fenerbahçe’ye düşeceğini ifade edebiliriz.

Konyaspor Oyuncuyu Elinde Tutabilir Mi?

Konyaspor teknik direktörü İlhan Palut; takımın önümüzdeki sezon UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde mücadele edecek olmasından dolayı oyuncusunu elinde tutmak istiyor. Ancak, yeşil beyazlı takımın işinin zor olduğunu söyleyebiliriz.