Konyaspor 3 Kulvar İçin Hazırlanıyor

Konyaspor kulüp tarihinin en büyük başarısını teknik direktör Aykut Kocaman’lı 2015/2016 sezonunda elde etmişti. O sezondan beri bu denli yüksek bir performans sergileyememişti ancak İlhan Palutlu Konyaspor bu sezonda 15/16 sezonundaki sıralamasını yenileyerek ligi 3. sırada bitirdi. Hatta daha yüksek bir puan (68) ile ligi bitirdiği için kulüp tarihinin zirvesi olarak değerlendirilecek bu sezonun ardından takım, gelecek sezonda çok zorlu aşamalardan geçecek.

Yüksek başarı sonrasında Avrupa’ya bilet alan Süper Lig takımlarının kaderi genel olarak Lig içerisinde yüksek performans sergileyememek oluyor. Bu düşük performansa sebep olarak UEFA mücadeleleri ile takımın fiziksel ve mental olarak yorgun düşmesi söylenebilir. Konyaspor Süper Lig içerisindeki performansının düşmesi bir yana UEFA’da devam edip Süper Lig’de de şampiyonluğa ilerlemeyi düşünüyor.

UEFA En Zorlu Mücadele

Bu aşamalardan en zorlusu olarak görebileceğimiz ve başarıya en çok ihtiyacımız olan kısım tabi ki UEFA. Yeşil beyazlılar, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme turunda Belarus’un BATE Borisov takımıyla deplasmanda yapacağı ilk maçı Konya’da seyircisiz oynayacağını açıkladı. UEFA’yı deplasmanda oynanması icap eden bu maçı Konya’da oynanması konusunda ikna etmeye çalışmak uzun ve hummalı bir çalışma olsa da başarılı sonuç verdi. Tabi ki başarılı sonuçta, talebe olumlu cevap veren BATE Borisov Kulübü’nün etkisi çok yüksek.

UEFA’da başarılı olabilmek için takımın iki konuda kendini yenilemesi ve geliştirmesi gerekecek. Teknik direktör İlhan Palut’un başarılı hocalığı ve Konyaspor Yönetimi’nin doğru kararları ile bunun başarılacağı düşünülüyor. İlk olarak takıma yapılacak iç ve dış transferler ayarlanmalı sonrasında da uzun ve verimli kamp çalışmaları planlanmalı.

Yeşil beyazlılar, kadrosuna 2022/2023 sezonu için yaptığı takviyeler ile dikkat çekti. Bugünlerde de yerli forvet arayışı içerisinde.

Avrupa Kupalarında da mücadele edecek olan Konyaspor, teknik direktörü ve takım yönetiminin çabaları ile transfer çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Yeşil beyaz ekip Süper Lig takımlarından Giresunspor’da 7 defa ağları havalandıran 28 yaşındaki santrafor Umut Nayir için Karadeniz takımının kapısını çalacak.

Avrupa İçin, Erken Kalkan Yol Alır

Gelecek sezon 3 farklı alanda mücadele edecek olan Konyaspor’da tatil sona erdi. 23 Mayıs Pazartesi günü izine ayrılan Konyaspor’da, yeni sezon için hazırlıklar başladı. Yeşil-beyazlılar, 18 Haziran Cumartesi günü Konya’da toplanarak takımın sponsoru Medicana Hastanesi’nde 2 gün sürecek sağlık kontrolünden geçecek ve yeni sezonun ilk çalışmasını teknik direktör İlhan Palut idaresinde yapacak.

20 Haziran’da Koyuncu Grup Kayacık Tesisleri’nde ilk antrenmanını gerçekleştirecek olan Konyaspor, 25 Haziran’a kadar Konya’da çalışmalarına devam edecek. 27 Haziran-7 Temmuz arasında da Erzurum’da antremanların ikinci etap kamp çalışmaları yapılacak.

Milli takım maçlarından yeni dönen İbrahim Sehic, Amir, Sokol Cikalleshi ve Zymer Bytyqi izinli oldukları için takıma daha sonra dahil olacaklar.