KONYASPOR 3 PUANI KAÇIRDI

Süper Lig’in 21. haftasında Konyaspor ile Antalyaspor, 0-0 berabere kaldı. Konyaspor bu beraberlikle puanını 23’e yükseltirken, Antalyaspor da 26 puana ulaştı.

ÖNEMLİ ANLAR

13. dakikada Amiton’un kafa vuruşunda direkten seken top yeniden kendisine çarpıp ağlara gitti fakat ofsayt sebebi öne sürülerek gol iptal edildi. 30. dakikada Konyaspor‘da Amir Hadziahmetovic sarı kart gördü. 33. dakikada Jevtovic’in kafa vuruşunda top taraftan auta çıktı. 34. dakikada Antalyaspor atağında Hakan’ın uzaktan sert vuruşu taraftan auta gitti. İlk yarı böylelikle 0-0 eşitlikle sona erdi.

İKİNCİ DEVRE

48. dakikada Jevtovic’in kafa vuruşunda top uzak direğin yanından dışarıya çıktı. 60. dakikada Musa’nın vuruşunda direkten geri geldi. 64. dakikada Hakan sağ çaprazdan şutunu çekti sadece top kaleci Eray’da kaldı. 69. dakikada Antalyaspor’da Amilton sarı kart gördü.

85. dakikada Gökdeniz’in şutunda kaleci Eray uzak direğe doğru giden topu uzanıp test etti. 90+1. dakikada Fredy’nin şutunda kaleci Eray topu kornere çelmeyi başardı. Maçın kalan dakikalarında da gol olmayınca Konyaspor ile Antalyaspor, 0-0 berabere kaldı. Konyaspor bu beraberlikle puanını 23’e yükseltirken, Antalyaspor da 26 puana ulaştı.

ÖNEMLİ İSTATİSTİKLER

İttifak Holding Konyaspor maçın genelinde 543 pas yaparken bunların 73’ü uzun pas olarak kayıtlara geçti. %89,1 Pas isabeti bulunan İttifak Holding Konyaspor’un rakip yarı sahadaki pas isabeti ise, 4’tü. Karşılaşmada 25 defa orta meydana getiren Yeşil Beyazlıların orta isabeti ise ‘de kaldı.

4’ü ceza sahası dışından ve 4 ü ceza sahası içinde olmak kaydıyla toplamda 8 şut çeken İttifak Holding Konyaspor’da bu şutların hiçbiri kaleyi bulmadı. 7 defa başarıya ulaşmış top kapmaya imza atan İttifak Holding Konyaspor, 6 defa de topu uzaklaştırmayı başardı.

8 Kez faullü hareket ile yargıcı tarafınca uyarılan İttifak Holding Konyaspor‘da 1 oyuncu sarı kart gördü. İttifak Holding Konyaspor takımında en çokça pas meydana getiren oyuncu 93 pasla Jevtovic olurken, Jevtovic’in verdiği bu 93 pasın %86’sı başarılıydı.

İttifak Holding Konyaspor takımında en çokça rakip kaleyi yoklayan oyuncu yeniden Jevtovic olurken çekmiş olduğu 3 şutun 2’si ceza sahası içinden 1’i ise ceza alanı dışarısındandı. Başarılı oyuncu Jevtovic 7 defa ikili savaşım kazanırken, 5 defa de hava topu kazanmayı başardı.