İttifak Holding Konyaspor Ve Fenerbahçe Maçında Teknik Direktörün Önemi

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Fenerbahçe ekibini konuk eden İttifak Holding Konyaspor ekibi, müsabakadan 1-0 galip ayrılmıştı. Sezon başında şampiyonluk parolası ile başlayan sarı kanarya ekibi, yeşil beyazlı ekibe karşı almış olduğu yenilgi ile artık şampiyonluk sürecine de havlu atmış oldu. Sarı lacivertli ekibin durumuna ilişkin ise spor yorumcusu Erman Özgür’den değerlendirme geldi.

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında İttifak Holding Konyaspor ekibine 1-0 skorla mağlup olan Fenerbahçe, Bülent Korkmaz’ın öğrencilerine karşı verdiği mücadelede yenilgi alarak şampiyonluk sürecine havlu atan ekiplerden biri oldu. Konuya ilişkin değerlendirme ise spor yorumcusu Erman Özgür’den geldi.

Erman Özgür Yorumladı

Yeşil beyazlı ekibin tecrübeli Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile başladığı ikinci sezonda ilk galibiyet sevincini Türkiye’nin 4 büyük takımından biri olan Fenerbahçe’ye karşı alması, takımın sevincini 2’ye katlarken, Erman Özgür yapmış olduğu yorumla teknik hocanın bir takım için ne kadar önemli olduğunun da altını çizmiş oldu.

Konyaspor ile olan maça ekibin teknik sorumlusu Zeki Murat Göle ile çıkan sarı lacivertli ekip, sezonun son 8 maçına da Teknik Direktör ile çıkmama kararı ile eleştiri aldı.

Ligin sonuna 8 maçlık bir süre kala Fenerbahçe ekibinin hoca olmadan devam etmesinin çok saçma olduğunu söyleyen Özgür, teknik direktörün önemini de böylelikle dile getirmiş oldu.