Giresunspor ile İttifak Holding Konyaspor Maçında Kazanan Çıkmadı 19 Eylül

Spor Toto Süper Lig’in 5. Haftasında İttifak Holding Konyaspor, 19 Eylül Pazar günü deplasmanda Giresunspor’a konuk oldu. Çotanak Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca maç 0 – 0 berabere sona erdi.

Öte yandan ev sahibi Giresunspor, rakibi İttifak Holding Konyaspor karşısında Onurcan Piri, Mamadou Diarra, Zeki Yavru, Aziz Behic, Alexis Rafael Peez Fonta, Sergio Antonio Luiz, Hamidou Traore, Fousseni Diabate, Flavio Medeiros Silva, Magomed Shapi Suleymanov ve Souleymane Doukara 11’i ile maça başladı.

Diğer yandan konuk takım İttifak Holding Konyaspor ise rakibi Giresunspor karşısında Ibrahim Sehic, Ahmet Yılmaz Çalık, Guilherme Haubert Sitya, Abdülkerim Bardakcı, Nejc Skubic, Soner Dikmen, Amir Hadziahmetovic, Endri Çekiçi, Serdar Gürler, Sokol Cikalleshi ve Konrad Michalak 11’i ile sahaya çıktı.

Önemli İstatistikler

Spor Toto Süper Lig’in 5. Haftasında oynanan karşılaşmada ev sahibi Giresunspor, maç genelinde rakip kaleye 16 şut çekti ve bu şutların 3’ü isabetli olurken 7’si isabetsiz oldu. 6 şutu rakip tarafından engellenen ev sahibi Giresunspor, karşılaşmada 2 net gol pozisyonu kaçırdı.

11 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluşan ev sahibi Giresunspor, 9 köşe vuruşu kullandı ve 1 serbest vuruş kazandı. Diğer yandan konuk takım İttifak Holding Konyaspor ise maç boyunca rakip kaleye 9 şut çekti ve bu şutların 1’i isabetli olurken 6’sı isabetsiz oldu.

2 şutu rakip tarafından engellenen İttifak Holding Konyaspor’un 1 topu da direkten döndü. Karşılaşmada 1 net gol pozisyonu kaçıran ve 10 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluşan İttifak Holding Konyaspor, 1 köie vuruşu kullandı ve 5 serbest vuruş kazandı.

Takımlar 1’er Puanı Paylaştı

Spor Toto Süper Lig’in 5. Haftasında oynanan mücadelede Giresunspor ile İttifak Holding Konyaspor birbirilerine üstünlük sağlayamadılar. Böylece takımlar maç sonunda 1’er puanı paylaştılar.

Konuk takım İttifak Holding Konyaspor, aldığı puan ile Süper Lig’de puanını 11 yaptı ve üçüncü sıraya yerleşti. Diğer yandan Giresunspor ise aldığı puan ile Süper Lig’de 1 puan ile on dokuzuncu sırada kaldı.