Konyaspor 3. Hafta Değerlendirmesi

2020/2021 sezonunu orta sıralarda bitiren Konyaspor, sezonun 24. Haftasında aldığı Beşiktaş mağlubiyeti sonrasında İsmail Kartal ile yollarını ayırarak takımın başına İlhan Palut’u getirmiş ve İlhan Palut önderliğine Konyaspor daha iyi ve sonuca yönelik bir oyunla 11. Sıraya kadar yükselmişti.

Bu sezona da İlhan Palut ile devam eden Konya ekibi hala daha iyi bir performans ortaya koyamadıysa da istediklerini almak konusunda ligin en iyi ekiplerinden biri olarak yola devam ediyor. Ligin 3. Haftasında oynanan Adana Demir maçında aldığı beraberlikle 3 hafta sonunda 7 puan toplayan Yeşil Beyazlılar Sivasspor, Başakşehir gibi önemli takımlar karşısında aldığı galibiyetlerle kendisine iyi bir konum buldu ve maç fazlasıyla liderliğe kadar da yükseldi.

Konyaspor’un Performansı Yeterli

Serdar Gürler, Endri Cekici, Konrad Michalak gibi oyuncularla kadrosunu güçlendiren Konya temsilcisinde Cikalleshi, Skubic gibi isimler de sorumluluk almaya devam ediyor. 27.08.2021 tarihinde oynanan Adana Demirspor maçında savunma açısından zafiyetler yaşayan ve baskıdan zor kurtulan Konyaspor duran topta Abdülkerim Bardakçı’dan gelen gol ile beraberliği kurtardı.

Milli takım arasına iyi bir şekilde giren Yeşil Beyazlılar, bu süreçte takım uyumunu ve taktik alışkanlığı yükseltebilirse daha iyi bir oyunla istediği sonuçlara ulaşabilir.

Gizli Kahraman: Abdülkerim Bardakçı

Konyaspor’un sol stoperi Abdülkerim Bardakçı Konyaspor için oldukça önemli bir rol oynuyor. Hele ki yabancı sınırlamasının geldiği bir dönemde sol ayaklı olmasıyla da önemi artan oyuncunun ayağına olan hakimiyeti, duran toplardaki tehlikesi Konyaspor için oldukça önemli avantajları da beraberinde getiriyor.

Özellikle Beşiktaş ile adı zaman zaman anılan stoperin sözleşmesi Haziran 2022’de bitiyor. 2020/2021 sezonunda oynadığı 37 maçta 2 gol ve 4 asistlik performans gösteren stoper, 2021/2022 sezonunda da Adana Demirspor maçında attığı golle takımına beraberliği kazandıran adam oldu.

26 yaşında olan Abdülkerim’in özellikle çabukluk anlamında geliştirmesi gereken tarafları varsa da bir stoperin en verimli olacağı yaşlara doğru gelmesi ve diğer özellikleri ile önümüzdeki sezondan itibaren büyük takımların dikkatini çekeceğini söylemek yanlış olmaz.

Konyaspor yönetimi, milli takıma kadar yükselen oyuncusundan bedavaya ayrılmak istemiyorsa ellerinden geleni yapmalılar.