Fenerbahçe Dünyaca Ünlü Bir Yabancı Teknik Adam ile Görüşüyor

Sarı lacivertli takım yeni sezon öncesinde birçok sorun ile karşı karşıya kaldı. Her şeyden önce, Jorge Jesus’un görevinden ayrıldığını söylemeliyiz. Deneyimli teknik adam, Başakşehir maçının ardından gerçekleştirilen basın toplantısında önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de görev yapmayacağını dile getirdi. Buna ek olarak, attığı 29 golle sezonu gol kralı olarak tamamlayan Enner Valencia da takımdan ayrıldı.

Başkan Ali Koç, her şeyden önce, teknik direktör konusunu çözmek istiyor. Fenerbahçe, Temmuz ayında Konferans Ligi ön eleme maçlarına çıkacak. Haziran ayının sonunda yeni sezon hazırlıklarına başlaması gereken Fenerbahçe’nin gündeminde dört farklı teknik adam bulunuyor.

Vincenzo Montella’nın İsmi Fenerbahçe ile Anılıyor

Başkan Ali Koç, takımın başına yabancı bir teknik adam getirmek istiyor. Kendisinin en beğendiği teknik direktörlerden birisi Vincenzo Montella! 1974 doğumlu teknik adam, 2021 – 2022 sezonundan bu yana Adana Demirspor’u çalıştırıyordu. Ancak, sözleşmesinin bitmesiyle beraber kulüpten ayrıldı. Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, Vincenzo Montella’nın ayrıldığını doğruladı. İtalyan teknik adam, Adana Demirspor’da ortaya koyduğu başarılı performansın ardından kariyerinde bir basamak atlamak istiyor. Bu yüzden, Fenerbahçe’nin kendisine yapacağı teklife sıcak bakıyor.

Ali Koç, önümüzdeki günlerde Vincenzo Montella ve menajeri ile doğrudan bir görüşme gerçekleştirilecek. Söz konusu görüşmede İtalyan teknik adamın şartları hakkında bilgi alınacak. Ancak, tüm bunlar yaşanırken Vincenzo Montella’nın Fenerbahçe’nin hedefindeki ilk isim olmadığının altını çizmeliyiz.

İsmi Sır Gibi Saklanan Bir Teknik Direktörden Bahsediliyor

Fenerbahçe’nin teknik direktör adayları arasında Vincenzo Montella’nın yanı sıra Mircea Lucescu, Abdullah Avcı ve Sergen Yalçın da bulunuyor. Hatta, İsmail Kartal’ın isminin de Fenerbahçe ile anıldığından bahsedebiliriz. Şu ana kadar Vincenzo Montella, Mircea Lucescu ve Abdullah Avcı ile temas kurulduğu söyleniyor. Sergen Yalçın ve İsmail Kartal ile herhangi bir görüşme gerçekleştirilmedi.

Kulislerde dolaşan bir iddiaya göre Fenerbahçe yukarıdaki dört isimden farklı bir teknik direktör ile görüşme halinde! Bu ismin dünya çapında bir teknik direktör olduğu söyleniyor. İsmi sır gibi saklanan bu teknik direktörü önümüzdeki sezon Fenerbahçe’nin başında görebiliriz.

Edin Dzeko Transferinde Sona Gelindi

Başkan Ali Koç, teknik direktör konusuna ek olarak dış transfer çalışmaları ile de ilgileniyor. Geçtiğimiz sezon Galatasaray’da harikalar yaratan Mauro Icardi’nin performansından fazlasıyla etkilenen Ali Koç, en az Mauro Icardi kalitesinde bir golcüyü Galatasaray’a kazandırmaya çalışıyor. Bu isim yüksek ihtimalle Edin Dzeko olacak.

Inter’den ayrılmaya hazırlanan Edin Dzeko’nun ismi hem Fenerbahçe hem de Galatasaray ile anılıyordu. Sarı lacivertli kulüp, hızlı davranarak Boşnak golcüye ilk teklifi yaptı. Fenerbahçe’nin teklifinden memnun kalan Edin Dzeko, Türkiye’de oynamaya sıcak bakıyor. Edin Dzeko’ya yıllık beş milyon Euro ödemeye hazır olan Fenerbahçe’nin bu transferi kısa süre içerisinde resmiyete dökeceğinden bahsediliyor.