Bayer Leverkusen İsmail Yüksek İçin Fenerbahçe’nin Kapısını Çalacak

Fenerbahçe’de işler yolunda gidiyor. Sarı lacivertli takım, Konferans Ligi’nde gruplara kalmak adına üç ön eleme turu geçmek zorundaydı. Bu turlarda oynadığı altı maçı da kazanarak kendisini gruplarda buldu. Ayrıca, Konferans Ligi grubundaki ilk maçında Nordsjaelland’ı geçti.

Fenerbahçe, Avrupa’da olduğu kadar Süper Lig’de de başarılı! Şu ana kadar oynamış olduğu beş maçı da kazanan Fenerbahçe, erteleme maçında Başakşehir’i konuk edecek. Sarı lacivertli takımdaki üçüncü dönemine harika bir başlangıç yapan İsmail Kartal, galibiyet serisini sürdürmeyi, takımını hem Süper Lig’de hem de Avrupa’da başarılara taşımayı hedefliyor.

Alman Ekibi İsmail Yüksek’i Kadrosuna Katmak İstiyor

Takdir edersiniz ki, Fenerbahçe’nin son derece geniş bir kadrosu bulunuyor. Başkan Ali Koç, transferin son günlerinde kadroyu kaliteli ve tecrübeli bir ön libero ile takviye etmek istiyordu. Birçok ön liberonun ismi Fenerbahçe ile anıldı. Ancak, ön libero transferi gerçekleşmedi. Teknik direktör İsmail Kartal, gerçekleşmeyen ön libero transferini dert etmedi. Çünkü, hali hazırda kadronun en değerli parçalarından birisi olan İsmail Yüksek’e güveniyordu.

İsmail Yüksek, hocasının kendisine duyduğu güveni boşa çıkarmadı. Şu ana kadar ortaya koyduğu performans ile futbolseverlerden geçer not aldı. 24 yaşındaki oyuncunun varlığı, Fenerbahçe için büyük bir avantaj! Sarı lacivertli takım, yerli oyuncu konusunda sorun yaşıyor. Kalenin Dominik Livakovic’e emanet edilmesi, büyük umutlarla kadroya katılan Cengiz Ünder’in ciddi bir sakatlık yaşaması, İsmail Yüksek’i ilk 11’in vazgeçilmez ismi haline getiriyor.

1999 doğumlu oyuncunun performansı, ona milli takım kapısını açtı. Bu durum, farklı kulüplerin ilgisini oyuncuya yöneltti. Bu sezon Bundesliga’da harika bir performans ortaya koyan Bayer Leverkusen, yaz transfer döneminden bu yana İsmail Yüksek ile ilgileniyordu. Almanlar, bu ilgilerini devam ettirmeye kararlılar! Hatta, Alman basınında Bayer Leverkusen’in Ocak ayında İsmail Yüksek için Fenerbahçe’nin kapısını çalacağına dair iddialar mevcut! Fenerbahçe, gelen teklif karşısında tok satıcıyı oynamayı düşünüyor. Oyuncunun Bayer Leverkusen’e transfer olup olmayacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

İsmail Yüksek Yeni Sezona Güzel Bir Başlangıç Yaptı

Fenerbahçe, bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar beş maça çıktı. İsmail Yüksek, söz konusu maçların dördüne ilk 11’de başladı. Antalyaspor ile oynanan maçta kart cezalısı olduğu için forma giyemedi. Sahada 354 dakika kaldı. Buna ek olarak, Fenerbahçe’nin Konferans Ligi elemelerinde oynamış olduğu altı maçta şans buldu. Beş maça ilk 11’de başlarken bir maçta oyuna sonradan girdi. Sahada 463 dakika kaldı. Güzel performansını bir gol ve bir asist ile süsledi. Ayrıca, Konferans Ligi’nde Nordsjaelland ile oynanan maçta oyuna sonradan girdi. 21 dakika süre aldı.

1999 doğumlu oyuncu, milli takıma düzenli olarak çağrılıyor. Milli takımın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella’nın da bu oyuncuyu tercih etmesi bekleniyor.