Açılış Maçının Ardından Konyaspor Hocasından Açıklama

Süper Lig’de ikinci hafta açılış maçını Gençlerbirliği ekibi ile yapan İttifak Holding Konyaspor mücadeleden ne galip ne mağlup ayrıldı.

2020-2021 sezonunun açılış maçında Gençlerbirliği ile kozlarını paylaşan İttifak Holding Konyaspor müsabaka 0-0 golsüz eşitlikle sona erdi. Maçın ardından açıklama yapan Teknik Direktörü İsmail Kartal, iyi mücadele ederek lige moralli bir şekilde başladıklarını ifade etti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik adam, çok kısa süre içerisinde uyum içerisinde ne yapmaları gerektiğini, oyun felsefelerini oyunculara aktarmaya çalıştıklarını söyledi.

Bunu amaç edinerek maça hazırlandıklarının altını çizen İsmail Kartal, oyunun ilk 60 dakikasında da gerçekten çok doyurucu, oynanması gerektiği gibi bir futbol ortaya koyduklarını vurguladı.

Net pozisyonlar yakaladıklarını ve bunları ise değerlendiremediklerini ekleyen teknik patron, 60’dan sonra iki takımında da fizik olarak oyundan düşebileceğini tahmin ettiklerini söyledi.

İyi Bir Futbol Oynadık

İlk defa lig maçı oynadıklarını ve buna rağmen de maçın ilk 60 dakikasına kadar iyi bir direnç gösterdiklerine de dikkat çekti. Ve iyi bir futbolla da istenenleri hemen hemen yerine getirdiklerini ifade etti.

Yalnızca golü bulamadıklarını belirten Kartal, maçın ikinci yarısından sonra ise mecburi olarak değişikliklere gittiklerini bildirdi.

Yapılan zorunlu değişikliklerin ardından da oyundaki topu tutma anlamında üstünlüğü biraz rakibe verdiklerini söyledi ve biraz baskı yediklerini ekledi.

Güncel Yazılar