Zvezdan Mitrovic Önümüzdeki Sezon Galatasaray NEF’i Çalıştıracak

Basketbol Erkekler Süper Ligi’nde sona geliyoruz. Basketbol severleri normal sezonun ardından son derece heyecanlı bir play-off aşaması bekliyor. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Fenerbahçe Beko olmuştu. Sarı lacivertli takım bu sezonu da şampiyonluk ile noktalamak istiyor. Anadolu Efes ve Türk Telekom da benzer hedefe sahipler!

Galatasaray NEF her sezona büyük hedefler ile başlayan ancak bu hedeflerine ulaşamayan bir takım! Sarı kırmızılı takım bilhassa Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’ya kıyasla daha mütevazi bir kadroya sahip olmanın acısını çekiyor. 2022 – 2023 sezonunda da benzer bir durum yaşandı.

Andreas Pistiolis Dönemi Sona Erdi

Andreas Pistiolis Galatasaray NEF’deki kariyerine oldukça iyi bir başlangıç yapmıştı. Üst üste galibiyetler almıştı. Galatasaray NEF bilhassa geçtiğimiz sezon yarı finalde Anadolu Efes’e çok zorluk çıkarmıştı. Andreas Pistiolis bu seride takımına oynattığı oyun ile dikkat çekmişti. Fakat, 2022 – 2023 sezonu Andreas Pistiolis için iyi geçmedi. Yunan koç ile yollar geçtiğimiz günlerde ayrıldı. Galatasaray NEF hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak söz konusu ayrılığı duyurdu.

Galatasaray NEF Yeni Antrenörünü Buldu

Galatasaray NEF Andreas Pistiolis ile yollarını ayırdıktan sonra yeni antrenörünü de en kısa sürede buldu. Sarı kırmızılı takımı 2023 – 2024 ve 2024 – 2025 sezonlarında Zvezdan Mitrovic çalıştıracak. Dünyanın önde gelen basketbol koçlarından birisi olan Mitrovic’in Galatasaray’da yapacakları merakla bekleniyor.

Zvezdan Mitrovic Başarılarıyla Dikkat Çekiyor

1970 yılında dünyaya gelen Zvezdan Mitrovic 2002 – 2003 sezonunda koçluk yapmaya başladı. İlk olarak, Ukrayna’nın Khimki Yuzny takımını çalıştırdı. Bu kulüpte beş yıl boyunca görev yaptı. Ardından, Ukrayna’da farklı takımlarda görev almaya devam etti. Başarılı basketbol koçunun Ukrayna kariyeri tam 12 yıl sürdü. Ukrayna Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu ve Ukrayna Kupası şampiyonluğu gibi önemli başarılar kazandı.

Ukrayna’dan ayrılan Zvezdan Mitrovic’in bir sonraki durağı Fransa oldu. Deneyimli koç 2014 – 2015 sezonunda Fransa’nın ünlü kulüplerinden birisi olan Monaco’nun başına geçti. Zvezdan Mitrovic Monaco’da çok iyi bir takım yarattı. Birden çok kez yılın koçu seçildi. Takımı ile 2017 yılında Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde final four oynama başarısını da gösterdi.

Zvezdan Mitrovic kariyeri boyunca Fransa’da farklı kulüpleri de çalıştırdı. Bunun yanı sıra, 2017 ila 2019 yılları arasında Karadağ milli takımını da çalıştırdı. Hatta, bu takım ile 2019 Dünya Kupası’nda da mücadele etti. Bir başka deyişle, hem kulüp hem de milli takım kariyerinde önemli başarılar kazandı. Galatasaray NEF böylesine önemli bir basketbol koçunun değerini bilmeli! Sarı kırmızılı takımın önümüzdeki sezon nasıl bir kadroya sahip olacağı belirsizliğini koruyor. Zvezdan Mitrovic iyi bir kadro ile çalışma fırsatı yakaladığı takdirde Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko ile rekabet edebilecek bir takım yaratabilir.