Suudi Arabistan’da Jota’nın Macerası Erken Sürdü

Bu sezon transfer piyasasını alt üst eden Suudi Arabistan takımları birçok yıldız oyuncu transferleri ile büyük bir gündem yaratmışlardı.

Yüksek bonservis bedelleri ile kadro ya katılan isimler yıllık inanılmaz ücretler ödeyerek dünya futbolunun önde gelen isimlerini bir bir Suudi Arabistan’ ın yolunu tutmak zorunda kalmışlardı.

Suudi Arabistan ekiplerinden olan Al Ittihad’ın Celtic’ten tranfer ettiği Jota, taraftar kurbanı oldu. Sarı siyahlıların taraftarları, yıldız olmadığı için 24 yasındaki sol kanat oyuncusu olan Portekizli oyuncu Jota’nın takımda gönderilmesini istiyorlar.

Yıldız oyuncuların uğrak noktası olan Suudi Arabistan ‘ da sarı siyahlı Al Ittihad taraftarları kadrosunda daha fazla yıldız oyuncuları görmek istiyorlar.

Sarı siyahlı Al Ittihad taraftarı yıldız veya süper yıldız kategorisinde olmadıklarını düşündükleri 24 yasındaki sol kanat oyuncusu olan Portekizli oyuncu Jota‘nın üzerini çizmiş gibi görünseler de Suudi ekibi Portekizli oyuncu için de çok ciddi bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmışlardı.

Taraftarın baskısı sonrasında yeni transfer arayışlarına başlayan Suudi ekibi Al Ittihad yöneticilerinin yeni hedefi Liverpool forması giyen Mısırlı yıldız Mohamed Salah oldu. 24 yasındaki Portekizli oyuncu Jota’nın kısa süre içerisinde Al Ittihad’dan ayrılması bekleniyor. 24 yaşındaki oyuncu yeni takımıyla 6 maça çıkarken gol ya da asist katkısı yapamadı.

JOTA’NIN SUUDİ ARABİSTAN KARİYERİ NE DURUMDA?

24 yasındaki sol kanat oyuncusu olan Portekizli oyuncu Jota yı Suudi Arabistan Pro Ligi ekiplerinden Al Ittihad geçtiğimiz ay, Celtic den 30 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna katmışlardı.

İskoç taraftarı Portekizli oyuncunun gidişine tepki gösterirken, Arabistan takımının taraftarları tepki göstermeye başladı. İki takım taraftarı ile arası kötü olan Jota için Suudi Arabistan kariyeri de sancılı başladı diye biliriz.

Al Ittihad taraftarı, 24 yasındaki oyuncu Jota’dan memnun değil. Gerekçe ise oyuncunun yıldız veya süper yıldız kategorisinde görülmemesi olarak gösterildi.

Ittihad taraftarı kulüp yöneticilerine oyuncunun gönderilmesi için talepte bulundu. Taraftarların şikayetini dikkate alan yöneticiler Portekizli oyuncunun yerine yeni isimler üzerinde çalışmalarına başladılar.

24 yasındaki sol kanat oyuncusu olan Portekizli oyuncu Jota Suudi Arabistan Pro Ligi ekiplerinden Al Ittihad ile yeni sezon da 6 karşılaşmada süre bulsa da taraftar oyuncunun performansından da hiç memnun değiller.

Portekizli oyuncu Jota İskoç ekibi Celtic de 83 karşılaşmada forma giyme şansı bulurken 28 gol 26 asist ile takımına büyük katkı sağlayan isimlerden birisi olmuştu ki aslında kendisi de Suudi ekiplerine transfer olduğu için pişmanlık ola bilir.

AL – ITTİHAD KADROSUNA KİMLERİ KATTI

Suudi ekibi Al Ittihad kadrosunu güçlendirmeye devam eden takımlardan. Yeni sezon öncesinde Brezilyalı oyuncu Fabinho yu , Liverpool ‘ dan kadrosuna katmışlardı.

Real Madrid ile de sözleşmesi sona eren 35 yasındaki tecrübeli Fransız oyuncu Karim Benzema’ da Suudi ekibine transfer olan isimlerden birisiydi.