Nicolo Zaniolo’nun Yeni Adresi Aston Villa Oldu

Galatasaray’da beklenen ayrılık gerçekleşti. Bir süredir maç kadrosunda yer almayan Nicolo Zaniolo, resmi olarak Premier Lig ekiplerinden Aston Villa’ya transfer oldu. Gelin, bu transferin detaylarına bir göz atalım!

Galatasaray Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na Açıklama Yaptı

Nicolo Zaniolo’nun Galatasaray’dan ayrılacağı belliydi. Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, geçtiğimiz günlerde oyuncunun Aston Villa ile kesin olarak anlaştığını dile getirmişti. Kulüpler arasındaki görüşmelerin sürdüğünden bahsetmişti. Oyuncu, sağlık kontrollerinden sorunsuz bir şekilde geçtiği takdirde bu transferin biteceğini söylemişti.

Galatasaray, 18 Ağustos 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından oyuncunun transferine dair detayları açıkladı. Buna göre, Nicolo Zaniolo, 2023 – 2024 sezonunda kiralık olarak Aston Villa’da forma giyecek. Galatasaray, kiralama bedeli olarak 5 milyon Euro kazanacak. Ayrıca, kiralama bedeli birtakım şartların gerçekleşmesi halinde 1 milyon 375 bin Euro daha artacak. Bir başka deyişle, Galatasaray’ın kasasına toplamda 6 milyon 375 bin Euro girebilir.

Nicolo Zaniolo transferi ile ilgili detaylar bunlardan ibaret değil! Oyuncunun kiralık sözleşmesinde satın alma opsiyonu bulunuyor. Aston Villa, Galatasaray’a 22.5 milyon Euro ödediği takdirde oyuncunun bonservisini alabilir. Ayrıca, Aston Villa, oyuncuyu satın aldığı takdirde ilerleyen zamanlarda Galatasaray’a maksimum 15.5 milyon Euro daha ödeme yapabilir. Son olarak, Aston Villa, oyuncuyu başka bir kulübe sattığı takdirde elde etmiş olduğu karın yüzde onunu Galatasaray’a ödeyecek. 2023 yılının Ağustos ayında olduğumuz şu günlerde transfer piyasasının durumu da dikkate alındığında Galatasaray’ın Nicolo Zaniolo’yu son derece karlı bir anlaşma ile Aston Villa’ya gönderdiğinden bahsedebiliriz.

Nicolo Zaniolo Galatasaray’da Güzel İşler Yaptı

Nicolo Zaniolo’nun Galatasaray’a transferi, futbolseverler için sürpriz bir gelişme idi. İtalyan oyuncu, 2022 – 2023 sezonunun devre arasında Roma’dan ayrılmak istiyordu. Milan ve Bournemouth, bu oyuncu ile ilgileniyordu. Ancak, Roma, her iki kulüpten 30 milyon Euro istedi. Nicolo Zaniolo, Avrupa’da transfer döneminin bitmesinden dolayı Roma’da kaldı. Türkiye’de transfer dönemi sürüyordu. Galatasaray, oyuncunun karşısına güzel bir proje ile çıkarak onu ikna etti. Roma’ya da 15 milyon Euro teklif edildi. Nicolo Zaniolo, kısa süre içerisinde Türkiye’ye gelerek kendisini Galatasaraylı yapan sözleşmeye imza attı. Hatta, kendisi, Türkiye’ye yeni gelmiş olmasına rağmen 6 Şubat 2023 depremi için düzenlenen yardım kampanyalarında aktif rol aldı.

İtalyan oyuncu, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Galatasaray forması ile Süper Lig’de on maça çıktı. Bu maçların sadece ikisine ilk 11’de başladı. Sekiz maçta oyuna sonradan girdi. Sezonu beş gol ile tamamladı. Bilhassa Galatasaray’ın derbide Fenerbahçe’yi 3-0 yendiği maçta attığı iki golle dikkat çekti.

24 yaşındaki oyuncunun Galatasaray’dan ayrılması hiç kimse için sürpriz değildi. Bir proje transferi olarak kadroya katılan isim, Türkiye’de kaldığı kısa süre içerisinde güzel işlere imza attı.