Sokol Cikalleshi 2 Yıl Daha Kontrat Uzattı

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yarışında Trabzonspor’un arkasında mücadele veren İttifak Holding Konyaspor, Sokol Cikalleshi ile sözleşme yeniledi.

İttifak Holding Konyaspor, teknik direktör İlhan Palut önderliğinde bu sezon harika bir performans ortaya koydu. Yeşil Beyazlılar an itibariyle Spor Toto Süper Lig’in ikinci basamağında lider Trabzonspor’u takibini sürdürüyor.

Bu süreçte elbette en büyük pay sahibi teknik direktör İlhan Palut. Camiayı kenetleyen ve takımı saha içinde oyun anlamında bambaşka bir seviyeye çıkaran genç teknik direktör, şimdi bambaşka hayaller kuruyor.

Ancak İttifak Holding Konyaspor aslında çok ama çok zor bir süreçten geçiyor. Zira takım, Türkiye’deki tüm insanların yüreğini yakan bir kayıpla sarsıldı. Gönlünün güzelliğiyle herkesin içinde ayrı bir yer kazanan Ahmet Çalık, trafik kazasında hayata gözlerini yumdu…

Bu büyük kaybın ardından Türkiye Futbol Federasyonu, 2021 – 2022 Spor Toto Süper Lig Sezonu’na Ahmet Çalık ismini verdi.

İttifak Holding Konyaspor futbolcuları, merhum arkadaşlarının adının verildiği sezonda bir başarı hikayesi yazıp kupayı sezon sonunda ona adamak istiyorlar.

Bu istekle hareket eden futbolcular ve teknik heyet, camianın gücünü de yanlarında hissediyorlar. Zira yeşil beyazlı yönetim, teknik direktör İlhan Palut’un tespit ettiği tüm eksiklikleri gidermek için elinden geleni yapıyor.

Dış transferde kadroyu güçlendirmeye çalışan Konyaspor Yönetim Kurulu, iç transferde de çok önemli bir imza attı. Takımın bu sezonki başarısında büyük katkısı olan Sokol Cikalleshi, kendisini 2024 yılına kadar yeşil beyazlı renklere bağlayacak sözleşmeye imza attı.

Sokol Cikalleshi İmzadan Sonra Neler Söyledi

İttifak Holding Konyaspor Yönetimi, teknik direktör İlhan Palut’un da raporu doğrultusunda Arnavut yıldızıyla sözleşme uzatma kararı aldı.

Oyuncu ve menajeriyle yapılan görüşmeler sonucunda sözleşmenin 2024 yılına kadar uzatılması konusunda mutabakata varıldı.

Konya Büyükşehir Stadyumu’nda düzenlenen törende, mevcut sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Arnavut forvetle sözleşme imzalandı.

İmzadan sonra açıklamalarda bulunan Sokol Cikalleshi, İttifak Holding Konyaspor’da kaldığı için ne kadar mutlu olduğunu anlattı. Bu sezonki başarının tesadüf olmadığını ve bunun altında takımdaşlığın yattığını belirten Sokol Cikalleshi, asıl hedeflerinin bu başarıyı sürdürülebilir kılmak olduğunu da ifade etti.

Sokol Cikalleshi Kimdir

sokol cikalleshi

27 Temmuz 1990’da Arnavutluk’da dünyaya gelen Cikalleshi, kariyerine de burada başladı. 2007’de KS Besa Kavaje takımının as kadrosunda yer bulan oyuncu, 2011’de ise KF Skenderbeu’ya kiralandı.

2014’e kadar Arnavutluk ekiplerinde oynayan forvet, 2014’te Hırvatistan’ın RNK Split takımına geçti.

RNK Split’de 39 maçta 13 gol 5 asist yapınca Türkiye yolu açıldı. İstanbul Başakşehir, 2015 yılında onun için 1.8 milyon euro ödedi.

2 Sezon kaldığı İstanbul Başakşehir’de 50 maçta 16 gol 5 asist yaptı. Ardından yarım sezon Akhisarspor’a kiralandı. Sonrasında ise 2017 yazında Osmanlıspor’a satıldı.

Burada bir sene geçirip İzmir’e, Göztepe takımına kiralandı. 2019’da tekrar Akhisarspor’a döndü.

İttifak Holding Konyaspor, 2020’nin başında onu kadroya katmaya karar verdi ve bedelsiz olarak sözleşme imzalandı.

Sokol Cikalleshi şimdiye kadar çıktığı 60 maçta 18 gol atıp 6 asist yaptı ve kendine güvenenleri mahcup etmemek için uğraştı.