SACHA BOEY SARI KIRMIZILI TAKIMDAN AYRILMAYA ÇOK YAKIN

Süper lig de 23. Şampiyonluğunu ilan eden sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da yönetim gelecek sezon kadro planlaması üzerinde çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyorlar.

Sezon başında kadrosuna birçok yıldız isim ile güçlendiren sarı kırmızılı takım bu yaz transfer sezonunu da aynı tempo ile devam ettirecek gibi duruyorsalar da henüz net bir transfer haberi gelmedi.

Bu sezon bireysel olarak oyuncularının da göstermiş oldukları performansları nedeni ile elinde tutmakta zorlandıkları isimleri kadrosunda kalması için yeni sözleşme ile oyuncularını ikna etme turlarına başladılar.

Gelecek sezon Devler liginde de boy gösterecek olan sarı kırmızılı takım elinde ki kadrosunu çok fazla bozmadan üzerine takviyeler ile güçlü bir kadro kurmak istiyorlar. İyi bir kadro kuran ve bu kadrosunda bazı isimlere ciddi anlamda transfer teklifleri gelirken sarı kırmızılılar bu oyuncularını da kaybetmek istemiyor olsalar da ellerinde tutmaları da bir o kadar zor olacak gibi.

Sarı kırmızılı takım da bu sezon ki performansı ile en çok transfer teklifi gelen isimlerden olan 22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey oldu. Galatasaray’ın başarılı sağ beki Sacha Boey, transferin gözdesi konumunda. Avrupa’ dan önemli takımlardan transfer teklifleri gelen sağ bek için sarı kırmızılı takım kadrosunda tutmak için çalışmalarına devam ediyor.

22 yasındaki genç oyuncu kariyerinde artık yeni bir sayfa açmaya devam ediyor. Almanya ve İngiltere’den önemli transfer teklifleri gelirken yıldız isim için İtalya ‘ dan da teklifler geliyor.

SACHA BOEY AYRILMAYA SICAK BAKSADA GALATASARAY BIRAKMAK İSTEMİYOR

2021 yazında Rennes’ den 1,1 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer eden Galatasaray şuanda güncel piyasa değeri 16 milyon Euro’ yu geçen bir yıldızı kadrosunda tutuyor.

Galatasaray ‘ın bırakmaya niyeti olmayan genç oyuncusu için Almanya ve İngiltere’den önemli transfer teklifleri gelirken yıldız isim için İtalya ‘ dan da teklifler gelmeye devam ediyor.

Takımdan ayrılması gündemde olduğu için yerine alternatif isimler arayan sarı kırmızılı takım yerli isimlere yöneldi. Sacha Boey ‘un yerine transfer etmek istediği ilk isim 24 yasındaki Mert Müldür oldu.

MERT MÜLDÜR LİSTEDE İLK SIRADA YER ALIYOR

Sarı kırmızılı takımın pelinde olduğu isimlerden olan 24 yasındaki Mert Müldür İtalya ‘ da Seriea A takımlarından olan Sassuolo’ da forma giyiyor.

A Milli takımın da formasını giyen 24 yasındaki genç oyucu Mert Müldür ‘ün transferini sarı kırmızılı takım 4 Milyon Euro ‘nun atında bir transfer bedeline bitirmenin peşindeler.

Bu sezon sakatlıklardan dolayı forma giyme sansı bulamayan genç isim Sassuolo’ da bu sezon 3 karşılaşmada süre aldı. Gol veya asist sevinci yaşayamayan genç oyuncu da gelecek sezon sarı kırmızılı takımın formasını giymeye çok sıcak bakıyor.