Leeds United Taraftarı Takımın Sahibine Öfkeli

İngiltere Premier Lig’de kötü bir sezon geçiren ve küme düşen Leeds United’da gündem karıştı. İngiliz ekibinin sahibi Andrea Radrizzani, yeni bir takım almak için kulübün stadyumunu ipotek ettirmek istemesi üzerine taraftarlar ayaklandı.

Leeds United bu sezon İngiltere Premier Lig’de oynadıkları 38 karşılaşma sonun da 7 galibiyet, 10 beraberlik ve 21 mağlubiyet elde eden takım 31 puan ile 19. Sırada kalarak sezon sonun da Championship’e küme düştüler.

Leeds United ise 2 sezon önce yükseldikleri Premier Lige kısa sürede veda eden takımlardan oldular.

Kötü bir sezon geçiren İngiltere’ nin köklü kulüplerinden olan Leeds United gelecek sezon Championship’ de mücadele edecekler. Championship’ de gelecek sezon ki kaliteyi ve kıyasıya yarışı arttıracak takımlardan birisi olacaklar ancak kulüp sahibi takımın stadyumunu ipotek ettirmez ise.

Leeds United’ın sahibi Andrea Radrizzani kötü geçen bir sezon sonrasında nasıl oluyor da başta bir takımı satın almaya kalkıyor orası tartışmaya açık. Andrea Radrizzani İtalyan ekibi olan Sampdoria’yı da satın almak istiyor. 26 milyon Pound’luk bir banka kredisi için İngiliz ekibinin sahibi Andrea Radrizzani takımın stadyumunu krediye karşılık teminat olarak göstermesi teklif edildi.

Bunun üzerine ise taraftarlar ve Leeds United oyuncuları çıldırdı. Küme düşen takımda oyuncuların yüzde 60’a kadar maaşlarını düşürmeyi planlayan İngiliz ekibinin sahibi Andrea Radrizzani yavaş yavaş kulüpteki sonunu da hazırlıyor.

TARAFTAR KULÜBÜN İPOTEK EDİLMESİNİ İSTEMİYOR

Leeds United’ın sahibi Andrea Radrizzani kötü geçen bir sezon sonrasında İtalyan ekibi Sampdoria’yı da satın almak istiyor.

Leeds United bu sezon İngiltere Premier Lig’de kötü bir performans göstererek 31 puan ile 19. Sırada kalarak sezon sonun da Championship’e küme düştüler.

Takım sahibi Andrea Radrizzani, küme düşen takımda oyuncuların yüzde 60’a kadar maaşlarını düşürmeyi planlıyor.

Bir yandan kadrosunda yer alan oyuncularının yıllık ücretlerinde ciddi ölçüde düşüşe geçmeyi planlarken bir yandan da İtalyan ekibi Sampdoria’yı da satın almayı planlıyor.

26 milyon Pound’luk bir banka kredisi için takımın sahibine stadyumunu krediye karşılık teminat olarak göstermesi teklif edildi. İtalyan bankası Banca Sistema’nın vereceği söz konusu kredinin 2 yıl içinde ödenmesi gerekecek. Bu sürenin de iki yıl içinde bu krediyi geri ödemesinin zor olması nedeni ile taraftarlar bu teklife hiç sıcak bakmıyorlar. Şimdilik kredi anlaşmasının gerçekleşmeyecek gibi durması taraftarları rahatlatan tek neden oldu.

TEKNİK DİREKTÖRLÜK KOLTUKLARI BOŞ

Leeds United’da Javi Gracia‘nın yerine sezonun son 4 haftasında teknik direktörlük görevine getirilen 68 yaşındaki İngiliz teknik direktör Allardyce, takımın Premier Lig’de tutamadı.

Deneyimli teknik direktör Allardyce akımı kümede tutmayı başarsaydı 2.5 milyon Pound bonusu cebine koymaya çok yakında ki sezon sonun da takım küme düşünce görevine de son verdiler.