NİCOLO ZANİOLO’YA İTALYA’DAN SONRA SUUDİ ARABİTAN’DAN TEKLİF VAR

Spor Toto Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu zirvede tamamlayarak 23. Şampiyonluğunu kazanan sarı kırmızılı takım Galatasaray, geride bıraktığımız sezonda kadrosuna yaptığı takviyelerle dünya çapında ses getirmişti.

Sarı kırmızılı takım çok sayıda yıldızı isimi renklerine bağlayarak transfer sezonun da en çok konuşulan takımlardan olmuştu.

M. Icardi, gibi dünya yıldızı isimler ile sezon başında kadrosunu güçlendirirken ve devre arasında da boş durmayan sarı kırmızılı takım İtalyan ekibi olan Roma ‘dan kadrosuna kattıkları 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo transferi büyük ses getirdi.

Yeni sezon öncesinde sarı kırmızılı takım da birçok oyuncusuna transfer teklifi gelirken bu önemli isimleri de elinde tutmak için büyük bir mesai harcıyorlar diye biliriz.

Devre arasında sarı kırmızılı formayı giyen 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo bu sezon kısa süreliğine de olsa göstermiş olduğu performansı ile Avrupa’ da özellikle ülkesinin takımları arasında zaten bilinen bir isim olan golcü için İtalyan takımları tarafından transfer de hedef haline gelen isim oldu.

23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo için birçok transfer teklifi alan sarı kırmızılı takım Juventus, Milan, Inter gibi devlerin yanı sıra Suudi Arabistan takımları da İtalyan oyuncuyu transfer edebilmek için harekete geçti.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘da 30 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi bulunan oyuncu için Fenerbahçe’den tanıdığımız Jorge Jesus’un çalıştırdığı Al Hilal kulübü harekete geçerek yıldız oyuncu için astronomik teklifler sundular.

NİCOLO ZANİOLO İÇİN ASTRONOMİK TEKLİFLER

23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo için birçok transfer teklifi alan sarı kırmızılı takım Juventus, Milan, Inter gibi devlerin yanı sıra Suudi Arabistan’ da Fenerbahçe’den tanıdığımız Jorge Jesus’un çalıştırdığı Al Hilal kulübü de İtalyan yıldızın peşine düştü.

Suudi ekibi olan Al Hilal’in sarı kırmızılı takımın İtalyan yıldızı için yıllık 30 milyon Euro’dan 4 yıllık 120 milyon Euro’yu bulan teklifte bulunarak genç yıldıza teklifini ilettiler.

İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo bu yüksek teklif sonrasında kafası karışır gibi olsa da sarı kırmızılı takım da 1 yıl daha kalarak gelecek sezon devler liginde forma giymek isterken kariyer planlamasında Suudi ekiplerinde oynamak gibi de bir düşüncesi yok.

GALATASARAY İTALYAN YILDIZINI KADRODA TUTMAK İSTİYOR

23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo için sarı kırmızılı takım da yeni sezon kadro planlamasında elinde ki oyuncuların bir çoğunu tutmak hatta kaybetmek istemiyor.

Sarı kırmızılı takımın teknik patronu Okan Buruk’ ta 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo için gelecek sezon ki kadro planlamasında özellikle ilk 11 de onun üzerine bir oyun planı üzerinde de çalıştığını biliyoruz.

Gelecek sezon develer liginde özellikle sarı kırmızılı takımın önemli güçlerinden birisi olan İtalyan yıldızı kolay kolay takımdan göndermek gibi bir niyetleri yok.