GALATASARAY’DA DAVİNSON SANCHEZ GELİŞMESİ

Sezonu şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak adına transferde düğmeye bastı. Sarı kırmızılı takım süper lig de ki 23. Şampiyonlukları sonrasında artık gözlerini çok özledikleri devler ligine şampiyonlar ligine çevirmiş durumdalar.
Ellerinde ki kadroyu korumak isteyen ancak oyuncularına da gelen teklifler sonunda transfer çalışmalarına devam eden sarı kırmızılı takım kadrosunu güçlendirmeye ayrılacak isimlere göre devam edecekler.

Sezon başında birçok yıldızı isim ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım da bu sezon da aynı performansı göstermesi beklense de transfer de sesiz kaldılar.
Yıldız isimler ile beraber daha çok devler ligine göre güçlü derin bir kadro kurmak için kolları sıvayan sarı kırmızılı takım da isimler de belli olmaya başladı. En az 4 – 5 transfer yapması beklenen sarı kırmızılı takım da ilk olarak savunmada Danimarkalı stoper Victor Nelsson ‘un ayrılması ihtimali üzerine stoper için arayışlar devam ediyor.

İngiliz ekibi Tottenham ile adı geçen Danimarkalı stoper Victor Nelsson için sarı kırmızılı takım alternatif isimler aramaya başladı . Victor Nelsson ‘Un peşinde olan Tottenham’ dan karşılığında kadrosuna katmak istediği Davinson Sanchez’in transferinde Galatasaray önemli bir aşama kaydettiği belirtildi.
Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur’un Halil Dervişoğlu için gittiği Londra’da Tottenham’dan Davinson Sanchez’in transferi için de önemli bir aşama kaydettiği belirtildi.

VİCTOR NELSSON AYRILMASI İHTİMALİ ÜZERİNE SANCHEZ İLK SIRADA

Sarı kırmızılı takımın önemli isimlerinden birisi olan ve bu sezon ki performansı ile gelen şampiyonlukta önemli bir paya sahip olan Danimarkalı stoper Victor Nelsson ayrılmaya hazırlanıyor.
Geçtiğimiz sezon başına İspanyol ekibi başında Sevilla’ya transferi direkten dönen Victor Nelsson’un bu kez kesin olarak ayrılmak istediği bilenen Danimarkalı stoper İngiliz ekibi Tottenham ile adı geçiyor.
Sarı kırmızılı takım da 25 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli olan Victor Nelsson için bir süredir Tottenham ile pazarlık halinde görüşmeler sürse de net bir açıklama gelmedi.
Galatasaray, Victor Nelsson’un Tottenham’ a satılması halinde İngiliz ekibinin 27 yasındaki Kolombiyalı stoperi Davinson Sánchez istiyor.

NELSSON KARŞILIĞINDA SANCHEZ STOPERE GELECEK

27 yasındaki stoper Davinson Sanchez’i takımda düşünmediği ve oyuncu için 12 milyon Euro talep ettiği belirtilen İngiliz ekibi oyuncusunu Nelsson transferinde takas olarak da kullanmayı düşünüyor.
Tottenham’ın transferi için 42 milyon Euro ödediği Davinson Sanchez geçtiğimiz sezon toplam 24 maça çıktı ve gol katkısı veremedi.
27 yasındaki tecrübeli stoper için sarı kırmızılı takım Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur’un çabası devam ediyor.
Stopere Danimarkalı oyuncunun ayrılması halinde tecrübeli bir isim ile anlaşmak isteyen sarı kırmızılı takım Nelsson ve Sanchez arasında İngiliz kulübünden hem oyuncuyu alıp hem de üzerine bir miktar para ile transferi gerçekleştire bilir.