Neymar’a İngiltere Yolu Gözüktü

Neymar Brezilya’nın yetiştirmiş olduğu en büyük yeteneklerden birisi! Ancak, 1992 doğumlu oyuncu ne kulüp ne de milli takım kariyerinde istediği başarılara erişemedi. Herkes, Neymar’ın Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo kadar başarılı olacağını düşünüyordu. Brezilyalı oyuncu bilhassa Paris Saint Germain’e transfer olduktan sonra eskiye kıyasla daha kötü bir performans göstermeye başladı.

Fransız Kulübü Neymar’dan Kurtulmak İstiyor

Paris Saint Germain Neymar’ı 2017 yılının yazında Barcelona’ya 222 milyon Euro ödeyerek transfer etmişti. Neymar dünya tarihinin en pahalı oyuncusu olmuştu. Brezilyalı oyuncunun Paris Saint Germain kariyeri iyi geçmedi. Sürekli sakatlanan Neymar bir yerden sonra yönetimin de tepkisini çekmeyi başardı. Kendisi için ödenen bonservisin ve almış olduğu yıllık ücretin hakkını kesinlikle veremeyen Brezilyalı oyuncu için ayrılık vakti gelip çattı.

Neymar’ın Paris Saint Germain ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde bitecek. Ancak, Fransız kulübü Neymar’a iki sezon daha para ödemek istemiyor. Oyuncuyu bir an önce elden çıkarmayı arzu ediyor. Neymar’ın taraftarlarla da arası iyi değil! Paris Saint Germain taraftarları geçtiğimiz haftalarda alınan bir yenilginin ardından kulüp binasının önünde hem Lionel Messi’yi hem de Neymar’ı protesto etmişlerdi. Hatta, bir grup taraftarın ellerindeki “defol Neymar” pankartlarıyla Neymar’ın evine gittikleri de biliniyordu. Brezilyalı oyuncu istenmediğinin farkında! O da uygun bir teklif geldiği takdirde Paris Saint Germain’den ayrılmak istiyor.

Manchester United Oyuncu ile İlgileniyor

Premier Lig’de 2022 – 2023 sezonunu büyük ihtimalle dördüncü sırada bitirecek olan Manchester United önümüzdeki sezon hem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde hem de Premier Lig’de iddialı olacak bir kadro kurmayı hedefliyor. Yönetimin kadroya katmak istediği isimlerin başında Neymar geliyor. Brezilyalı oyuncuyu ikna etmek adına devreye oyuncunun milli takımdan arkadaşları olan Casemiro ve Antony de girecek.

Neymar bu sezon Paris Saint Germain’den brüt 56 milyon 360 bin Euro kazandı. Bu paranın yüzde 50-52’lik kısmının vergiye gittiği biliniyor. Manchester United oyuncunun maaşını karşılayabilir. Premier Lig’de de oyunculara yüksek maaşlar ödeniyor. Cristiano Ronaldo’nun sezon içerisinde ayrılmasının ardından maaş bütçesinde ciddi bir azalma olan Manchester United Neymar’ı transfer etmek adına elinden geleni yapmaya hazırlanıyor.

Neymar ile ilgilenen bir diğer kulüp Chelsea! Transfere en çok para harcayan kulüplerden birisi olan Chelsea Neymar gibi önemli bir yıldızı İngiltere’ye getirmek istiyor. Burada önemli olan Paris Saint Germain’in oyuncu için ne kadar bonservis isteyeceği!

31 Yaşındaki Oyuncu Sakatlıklardan Bir Türlü Kurtulamıyor

Neymar bilhassa Paris Saint Germain’e geldikten sonra sürekli sakatlanan bir oyuncu oldu. Bu sezona çok iyi başlayan Brezilyalı oyuncu Dünya Kupası arasına kadar olan dönemde çok iyiydi. Ancak, sonrasında yine sakatlık yaşadı. Bu sezon 29 maça çıkan ve bu maçlarda 18 gol atıp 17 asist yapan oyuncu Şubat ayından bu yana forma giyemiyor.