Merih Demiral Tercihini Inter’den Yana Kullandı

Milli takımımızın yeni jenerasyonunun en önemli isimlerinden birisi Merih Demiral! İlk kez Şenol Güneş tarafından milli takıma çağrılan 1998 doğumlu oyuncu, kısa süre içerisinde formayı kaptı. Milli takımın değişmez isimlerinden birisi haline geldi. Bilhassa kendisi gibi yurt dışında top koşturan Çağlar Söyüncü ile çok güzel bir ikili oluşturdu.

25 yaşındaki oyuncu eskisi kadar formda değil! Ancak, yine de rahatlıkla kulüp bulabilecek bir oyuncu! Kendisi, bu yaz kesin olarak Atalanta’dan ayrılacak. Oyuncu ile ilgilenen kulüplerden birisi de Fenerbahçe!

Fenerbahçe’nin Yerli Oyuncu Transfer Etmesi Şart!

Fenerbahçe, yıllar sonra ilk defa yerli oyuncu konusunda sıkıntı yaşıyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere önümüzdeki sezon Süper Lig’de 8+3 kuralı uygulanacak. Takımların sahaya en az üç yerli futbolcudan oluşan bir ilk 11 ile çıkmaları bekleniyor. Fenerbahçe’nin kadrosunda çok sayıda yerli futbolcu bulunuyor. Fakat, bu isimlerin birçoğu daha çok rotasyon oyuncusu olacak seviyede! Fenerbahçe’nin acilen ilk 11’de forma giyebilecek türden kaliteli yerli oyuncular transfer etmesi gerekiyor.

Önümüzdeki sezon Fenerbahçe’yi en çok yaşanan kaleci değişikliği zorlayacak. Sarı lacivertli takım, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde yeni sezona Hırvat kaleci Dominik Livakovic ile başlayacak. Bu durum, tahmin edebileceğiniz üzere Altay Bayındır’ın yedek kulübesine gitmesi anlamına geliyor.

İsmail Kartal, sol bekte Ferdi Kadıoğlu’na şans vermeyi planlıyor. Fakat, önümüzdeki haftalarda sol beke de bir takviye gelebilir. Bir başka deyişle, Fenerbahçe’nin sol bekinde de yabancı bir oyuncu görev alabilir. Yakından takip edenlerin bildiği üzere sarı lacivertli kulüp kısa süre önce Mert Müldür’ü kadrosuna kattı. Bu oyuncu, defansın her bölgesinde oynayabiliyor. İsmail Kartal, sağ bekte Mert Müldür’e görev vermeyi düşünüyor. 2023 – 2024 sezonunda Fenerbahçe’nin ilk 11’inde Mert Müldür ve Ferdi Kadıoğlu yer alsa bile üçüncü bir yerliye ihtiyaç duyuluyor.

İsmail Kartal Merih Demiral’ı Bizzat Aradı

Fenerbahçe yönetimi, üçüncü yerli sorununu Merih Demiral ile çözmeyi düşünüyordu. Oyuncunun Atalanta’dan ayrılacak olması, Fenerbahçe adına ciddi bir avantaj idi. Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde Atalanta ile temas kurdu. Oyuncuyu satın alma opsiyonu ile beraber kiralamak adına girişimlerde bulunuldu. Bunun yanı sıra, İsmail Kartal, Merih Demiral’ı ikna etmek adına devreye girdi. 25 yaşındaki stoperi Fenerbahçe altyapısındaki günlerinden bu yana takip eden İsmail Kartal’ın söz konusu ikna girişimi olumsuz sonuçlandı.

Inter Oyuncunun Transferini En Kısa Süre İçerisinde Açıklayacak

Merih Demiral’ın Atalanta ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde sona erecek. İtalyan kulübü, Merih Demiral’ı takımdan göndermek istiyor. Bunun sebebi oyuncunun teknik direktör Gasperini ile yaşamış olduğu tartışma! Milli stoperimiz ile Inter ilgileniyor. İtalyanlar, önümüzdeki günlerde bu transferi resmen açıklayacaklar. Merih Demiral, bir süre daha İtalya’da top koşturacak.