Cengiz Ünder İşi Olmayacak Gibi Duruyor

Fenerbahçe, yeni sezon öncesinde kadrosunu güçlendirmek adına her yolu deniyor. Sarı lacivertli kulüp, neredeyse her pozisyona takviye yaptı. Ancak, transfer hedefleri bitmedi. Birkaç oyuncunun daha Fenerbahçe’ye katılması bekleniyor. Gündemdeki isimlerden birisi Dominik Livakovic! Hırvat futbolcu, önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelerek kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atacak.

Buna ek olarak, merkez orta transferinde de sona gelindi. Milan’ın Bosnalı oyuncusu Rade Krunic, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de forma giyecek. Fenerbahçe, oyuncu ile yıllık 3.5 milyon Euro karşılığında anlaştı. Milan’a ise 8 milyon Euro teklif edildi. Ancak, İtalyan kulübü 10 milyon Euro istiyor.

Zenit Cengiz Ünder’in Peşine Düştü

Fenerbahçe’nin ilgilendiği isimlerden birisi de Cengiz Ünder idi. Milli oyuncu, 2021 – 2022 sezonundan bu yana Fransa’nın Olimpik Marsilya kulübünde top koşturuyor. Ancak, Fransız kulübü, oyuncu ile yollarını ayırmak istiyor. Cengiz Ünder’in taliplerinden birisi de Fenerbahçe idi. Sarı lacivertli kulüp, bilhassa yabancı sınırını da dikkate alarak oyuncuyu kadrosuna katmak istiyordu. Cengiz Ünder’in sahadaki üç yerli futbolcudan birisi olması bekleniyordu.

Fenerbahçe, Cengiz Ünder için kulübüne ilk olarak 8 milyon Euro önerdi. Olimpik Marsilya ise kapıyı 15 milyon Euro’dan açtı. Fenerbahçe’nin son teklifi 7+4 milyon Euro oldu. Fransız kulübü, bu teklife sıcak bakıyordu. Ancak, bu defa da ödeme planında anlaşmazlık yaşandı. Sonuç olarak, Cengiz Ünder’in Fenerbahçe’ye transferi suya düştü.

Fenerbahçeliler, milli oyuncunun önümüzdeki günlerde takımlarına transfer olacağını düşünüyorlardı. Fakat, devreye Zenit girdi. Rus kulübü, geçtiğimiz günlerde Malcom’u 60 milyon Euro karşılığında Suudi Arabistan’ın Al-Hilal kulübüne gönderdi. Ardından, bu oyuncunun yerini doldurmak adına harekete geçti. Gündeme gelen isimlerden birisi de Cengiz Ünder oldu. Ruslar, önümüzdeki günlerde Cengiz Ünder için Olimpik Marsilya’nın kapısını çalacaklar. Fransız kulübünün istediği bonservis bedelini vermeye razı olan Zenit’in bu transferi bitirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Cengiz Ünder Fenerbahçe’nin Aradığı İsim Olabilirdi

Her şeyden önce, oyuncunun kariyerinden bahsedelim! 14 Temmuz 1997 tarihinde Balıkesir’de dünyaya gelen oyuncu, 2014 – 2015 sezonunda Altınordu forması ile profesyonel oldu. Bir sonraki durağı Başakşehir idi. Bu kulüpte sadece bir sezon forma giydikten sonra 14.25 milyon Euro karşılığında Roma’ya transfer oldu. Milli oyuncumuz, Roma’da üç sezon boyunca top koşturdu. 2020 – 2021 sezonunu kiralık olarak Leicester City’de geçirdi. İngiltere macerası pek iyi değildi. Fransa ona iyi geldi.

Olimpik Marsilya, 26 yaşındaki oyuncu için eski kulübüne 8.9 milyon Euro ödedi. İyi bir kanat oyuncusunda olması gereken tüm özellikleri bünyesinde bulunduran Cengiz Ünder, geçtiğimiz sezon Ligue1’de 37 maça çıktı. Bu maçların 28’ine ilk 11’de başlarken dokuz maçta oyuna sonradan girdi. Sezonu beş gol ve dört asist ile tamamladı.