Konyaspor’un Yıldızının Adresi Belli Oldu

Konyaspor’un geride kalan sezonda sergilediği harika performansta öne çıkan isimlerden biri de Abdülkerim Bardakçı’ydı. Yeşil Beyazlı takımın başarılı savunmacısı yerli pasaporta sahip olması, sol ayağını çok iyi şekilde kullanabilmesi, hücuma yaptığı katkı ve geride kalan sezonda sergilediği performansla İstanbul’un 3 büyüğünü de peşine takarken verilen yarışın kazananı Galatasaray oldu. Fenerbahçe ile prensip anlaşmasına vardıktan sonra yıllık ücret konusunda yaşanan sıkıntı nedeniyle masadan kalkan başarılı savunmacı, Sarı Lacivertli ekibin ezeli rakibiyle sözleşme imzalayarak yarışın kazananını belirlemiş oldu.

Bir Yarış Sona Erdi

Bu sezon Süper Lig’in alışılan dinamiklerinin çok dışına çıkılan bir sezon oldu ve bu durumun aslında geleceğe dair işaretler verdiği de futbol otoriteleri tarafından düşünülüyordu.

Nitekim Anadolu takımlarının bu kadar başarılı geçirdiği bir sezon pek yaşanmamıştı. Hele ki gelirler açısından bu kadar daralan bir dönemde yaşanan bu başarılardan sonra Anadolu kulüplerinin oyuncuları da değerlerine değer kattılar.

Bu oyunculardan birisi de kuşkusuz Abdülkerim Bardakçı’ydı. Başarılı savunmacı, bonservisi uzun bir süredir Konya temsilcisinde bulunuyor olmasına rağmen pek çok farklı takıma kiralık gönderildiği için bir türlü istenilen patlamayı yapamamıştı.

Takıma döndüğü andan itibaren Konyaspor’un en değerli isimlerinden biri haline gelen sol ayaklı savunmacı, kendisini öne çıkaran özelliklerini geliştirdiği gibi eksik gözüken taraflarını da olabildiğince telafi etti.

Geçen sezon Konyaspor’un başarısında çok büyük pay sahibi olan isimler arasında sayılan 28 yaşındaki savunmacının yaz transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden birisi olması bekleniyordu ve nitekim öyle de oldu.

Üçlü savunma formatına dönen Beşiktaş’ta elzem ihtiyaç olarak görülen Abdülkerim, Fenerbahçe ve Galatasaray tarafından da kadroda bulunan yıldızların ayrılması durumunda ikame olabilecek bir oyuncu olarak görülüyordu.

Bununla birlikte Beşiktaş’ın rüyası maddi anlaşmazlıklar yüzünden erken sona erdi. Fenerbahçe oyuncuyla alakalı olarak çok ciddi bir mesafe kat etti ve son noktaya kadar da anlaşmayı getirdi. Ancak yıllık ücret konusunda yaşanan anlaşmazlıklardan sonra Abdülkerim masadan kalktı ve bu sırada devreye giren Galatasaray transferi tamamladı.

Bu bağlamda oldukça değerli bir oyuncuyu kadrosuna katan Galatasaray, aynı zamanda ezeli rakibine masada da bir çalım atmış oldu.

Yeri Nasıl Dolacak

Öte yandan Konyaspor camiasında bu durum bir sevinç yarattığı kadar aynı zamanda üzüntü de yaratmış oldu.

Takımın sembol isimlerinden biri haline gelen Abdülkerim Bardakçı iyi de bir para bırakarak bu macerayı sonlandırdı ancak onun kadar değerli bir oyuncunun ayrılığı her takımda ister istemez bir boşluk yaratır.

Bu bağlamda Konya temsilcisinin taraftarları artık daha endişeli ve meraklı gözlerle haberleri okuyor olacaklar. Abdülkerim gibi bir oyuncunun yeri aynı kalitede başka bir oyuncuyla doldurulabilir mi bilinmez ama şu anki pencerede bu oyuncunun yerli olmayacağı net gibi görünüyor.