Konyaspor Golcüyü Kadroya Katıyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’de çok ciddi bir başarı yakalayan Konyaspor, gelecek sezona dair çalışmalara devam ediyor ve tam anlamıyla bir fırsat transferi gerçekleştiriyor. Futbolseverlerin kolaylıkla hatırlayabileceği üzere daha transfer sezonu açılmadan önce takımın önemli isimlerinden biri olan Muhammet Demir ile alakalı haberler basına yansımış ve kulübün Teknik Direktörü Erol Bulut’un tecrübeli golcüyü gelecek sezonda kadroda görmek istemediği anlaşılmıştı. Bu gelişmeden sonra Demir’in akıbetinin ne olacağı merak ediliyordu. Bununla birlikte basına yansıyan son haberlere bakıldığı zaman oyuncunun ligin flaş ekiplerinden biri olan Konyaspor ile söz kestiğine rastlamak mümkün.

Antep’ten Konya’ya Yolculuk

Geride kalan sezonda Süper Lig’de beklentilerin en çok üstüne çıkan takımlardan birisi Konyaspor iken en çok altta kalan takımlardan birisi de Gaziantep FK olmuştu.

Bununla birlikte bu önemli iki Anadolu kulübü, yakın zamanda masaya oturdular ve bir oyuncunun transferiyle alakalı olarak bir görüşme yaptılar. Bu oyuncuysa aslında daha kolay bir şekilde tahmin edilebileceği gibi Muhammet Demir’den başkası değildi.

Tecrübeli golcü geçen sezon Kırmızı Siyahlı forma altında beklentilerin altında kalan bir performans sergiledi ve hayal kırıklığı uyandırdı. Bununla birlikte oyuncunun Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut tarafından da gelecek sezonun kadrosunda düşünülmediğinin ortaya çıkmasından sonra yeni bir kulüp bulması şarttı.

Tüm bunlarla birlikte iki taraf arasında anlaşmanın da sağlandığına dair iddialar ortaya atılmış durumda.

Fırsat Transferi Olacak

Gaziantep FK ile geçen sezon 32 karşılaşmaya çıkan Muhammed Demir, toplam 6 gol kaydetti. 2020-2021 sezonunda da kiralık olarak Gaziantep Futbol Kulübü’nde top koşturan Muhammet Demir, başarılı performansıyla taraftarın memnuniyetini kazanmıştı. Demir, o dönem Gaziantep ekibinde 31 maça çıkmış 15 gol ve 5 asist yapmıştı. Sezon başında ise tekrardan transferin gerçekleşmesinin ardından Gaziantep Futbol Kulübü taraftarları sosyal medya üzerinden “Evine Hoş geldin Muhammet Demir” paylaşımlarında bulunmuştu.

Bununla birlikte oyuncunun kaderi bir sezon içerisinde bir kez daha şekillendi ve bu tecrübeden sonra Konyaspor adına transferin gerçekleşmesi daha da kolay hale geldi. Bu bağlamda Konya yerel basınında çıkan haberlere bakıldığı zaman başarılı golcünün transferinin bir fırsat transferi olarak değerlendirildiği görülürken, Gaziantep yerel medyasında durum karşısında daha sessiz kalındığı anlaşılıyor.

Tüm bunlarla birlikte Konyaspor’da herkesin hemfikir olduğu Teknik Direktör avantajının Gaziantep FK tarafında hâlâ daha tartışıldığını belirtmekte fayda var. İlhan Palut Konyaspor camiası için ne kadar vazgeçilmez bir isimse, Erol Bulut da Gaziantep FK adına o kadar tartışmalı bir isim.

Yaşanan olaylar kulüplerin anlayışlarını bir hayli şekillendiriyor ve bu süreçlerden sonra bazen geri dönülmesi zor yaşanmışlıklar ortaya çıkıyor. Bu durumun Muhammet Demir’in Konyaspor’a transferinde de etkili olduğunu belirtmekte fayda var.