Konyaspor’un Yeni Teknik Direktörü Ünal Karaman Oldu

İttifak Holding Konyaspor ekibi tecrübeli Teknik Direktör Aykut Kocaman ile yollarını aniden ayırma kararı aldı. Bunun ardından ise yeşil beyazlı ekipte Ünal Karaman iddiaları gündeme oturdu.

İttifak Holding Konyaspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile aniden yollarını ayırma kararı aldı. Bu ayrılığın ardından ise yeşil beyazlı ekibin adı Trabzonspor ekinin eski Teknik Direktörü Ünal Karaman ile anılmaya başlandı.

Öncesinde planlanmış ve dün de gerçekleşmiş olan görüşme ile Konyaspor ekibinin yeni teknik direktörü, Karaman oldu. Anadolu Kartalı ekibinin teknik adamı olan hoca ile yapılan anlaşmanın ardından, resmi açıklamanın da önümüzdeki süreçte yapılması bekleniyor.

Yeşil beyazlı ekibin Kocaman ile yollarını ayırmış olması ise, art arda alınan yenilgilerin ve olumsuz sonuçların olduğu belirtildi. Bu sebeple de karşılıklı olarak anlaşmanın feshedildiği bildirildi. Böylece takımın yeni direktörü de, memleketi olan Konya’nın takımının hocası olarak başa geçmiş oldu.

Trabzonspor’da Görev Almıştı

Anadolu Kartalı’nın yeni teknik hocasının önceki takımı ise bordo mavili ekip idi. Bu ekiple anlaşmazlık yaşayan Karaman da, böylece 2019 yılının son günlerinde takımı ile yollarını ayırma kararı almıştı.