Konyaspor’un Rezerv Takımı Çalışmalara Başladı

Konyaspor yönetimi geçtiğimiz günlerde Rezerv lig ile ilgili kesin kararını vermemiş ve kısa süre içerisinde resmi olarak işlemleri yapacakları öğrenilmişti. Daha sonra Konyaspor’a yakın kaynaklar yeşil beyazlı ekibin Rezerv ligde mücadele edeceğine dair karar aldığını ifade etti. 

Bugün itibari ile ise Konyaspor’da rezerv lig ile ilgili resmi çalışmaları tamamlandı ve Türkiye Futbol Federasyonuna bildirilmesinin ardından kısa sürede takımın sahaya inmesi bekleniyordu. 

Konyaspor’un rezerv takımı kuruldu ve TFF’nin planlamış olduğu Rezerv ligde Konyaspor ‘da mücadele etme kararı aldı. Rezerv ligde yer alacak olan yeşil beyazlı ekip yeni sezon hazırlıklarına başladı. Konyaspor’un rezerv takımı yeni sezon hazırlıklarını gerçekleştirmek adına ilk adımı attı ve yeşil beyazlı ekibin Kayacık tesislerinde yeni sezon hazırlıklarına start verdi.

Konyaspor rezerv takımı teknik direktör Ömer Ayçiçek ve yardımcı antrenörler yönetiminde yeni sezon hazırlıklarına başladı. Kayacık tesislerinde Konyaspor rezerv takımının ilk antrenmanını gerçekleştirdiği sırada yönetim kurulu üyelerinden Ali Camgöz ve Sami Pirinç tesislerde hazır bulundu. Bu yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Akademi Koordinatörü Taner Ay’da Konyaspor Rezerv takımının ilk idmanında tesislerde yer aldı.

Yönetim Kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolcular ile bir araya geldi ve konuşmalar yaptı. Yönetim kurulu üyelerinin ve Akademi Koordinatörünün konuşmalarının ardından yeni sezon hazırlıkları kapsamında ve gelecek sezon için başarı dileklerinde bulundu.

Rezerv Ligin İlk 2 Haftalık Fikstürü Açıklandı

TFF Rezerv Ligde ilk hafta Fikstürü

6 Ağustos Cumartesi
Saat 17:00İstanbulsporTrabzonspor
7 Ağustos Pazar
Saat 17:00SivassporGaziantep FK
Saat 17:00Beşiktaş Kayserispor
8 Ağustos Pazartesi
Saat 17:00Fatih KaragümrükAlanyaspor
Saat 17:00GiresunsporAdana Demirspor
Saat 17:00AntalyasporGalatasaray
9 Ağustos Salı
Saat 17:00MKE AnkaragücüKonyaspor
Saat 17:00İstanbul BaşakşehirKasımpaşa
Saat 17:00FenerbahçeÜmraniyespor

Rezerv ligde 2. Hafta Fikstürü

13 Ağustos Cumartesi
Saat 17:00TrabzonsporHatayspor
14 Ağustos Pazar
Saat 17:00Adana DemirsporSivasspor
Saat 17:00Kayserisporİstanbulspor
Saat 17:00GalatasarayGiresunspor
15 Ağustos Pazartesi
Saat 17:00ÜmraniyesporAntalyaspor
Saat 17:00Gaziantep FKMKE Ankaragücü
Saat 17:00AlanyasporBeşiktaş
16 Ağustos Salı
Saat 17:00Konyasporİstanbul Başakşehir
Saat 17:00KasımpaşaFenerbahçe

1922 Konyaspor’a Transfer Olduğu Düşünülen Oyuncular Rezerv Takım İle İdmana Çıktı

Gelecek sezon TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele edecek olan bir diğer Konya takımı olan 1922 Konyaspor transfer çalışmalarını büyük oranda tamamlamıştı. Konya’da çalışmalarının sonuna gelen 1922 Konyaspor 2. Etap kamp çalışmaları için Afyonkarahisar’a gitmişti.

Konyaspor’dan 1922 Konyaspor’a transferi son aşamaya geldiği hatta ilk etap çalışmalarına da katılan Veysi Karaduman, İsmail Bozkurt ve Muhammet  Furkan Gülhan Konyaspor Rezerv takımının Kayacık tesislerindeki yeni sezon hazırlıklarında Konyaspor rezerv takımı ile birlikte gerçekleştirdi.